• Посилання скопійовано

Принцип неупередженості адміністративного органу: механізми запобігання конфлікту інтересів

За розʼясненням Мінʼюсту, наявність будь-яких особистих або сімейних зв'язків, особистий чи майновий інтерес у справі можуть поставити під сумнів неупередженість посадовців

Принцип неупередженості адміністративного органу: механізми запобігання конфлікту інтересів

Міністерство юстиції України розповідає, що новий Закон України «Про адміністративну процедуру» встановлює важливий принцип безсторонності (неупередженості) адміністративних органів при розгляді справ. Зокрема, ст. 9 ЗАП гарантує рівне ставлення до всіх учасників адміністративного провадження та забороняє неправомірну зацікавленість посадових осіб у результатах справ. Закон також зобов’язує посадовців вживати заходів для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Це означає, що адміністративні органи повинні діяти об’єктивно та неупереджено під час розгляду та вирішення справ. По суті, наявність будь-яких особистих або сімейних зв'язків, особистий чи майновий інтерес у справі можуть поставити під сумнів неупередженість посадовців.

Для забезпечення безсторонності адміністративного органу передбачено низку процедурних інструментів. Зокрема, закон передбачає можливість відводу посадової особи у разі наявності підстав для сумнівів щодо її неупередженості. Відвід може бути ініційований учасником адміністративного провадження або самим посадовцем (самовідвід) у випадку виявлення конфлікту інтересів. Детальний перелік підстав для сумнівів безсторонності (неупередженості) посадової особи адміністративного органу та порядок відводу визначені у ст. 23-24 ЗАП.

Крім того, в межах процедури адміністративного оскарження, для забезпечення справедливості та неупередженості, передбачено можливість створення спеціальної комісії для розгляду скарг. До їх складу, відповідно до ч. 2 ст. 79 ЗАП, можуть входити не тільки представники адміністративного органу, а й представниками інститутів громадянського суспільства, які можуть складати до третини складу комісії. Це сприяє більш незалежному та об'єктивному вирішенню спорів.

Таким чином, принцип неупередженості в адміністративних процедурах забезпечується шляхом застосування чітких механізмів запобігання та врегулювання конфліктів інтересів.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»