• Посилання скопійовано

Послуги Фонду часткового гарантування кредитів мають бути доступні для кожного фермера, – Коваль

Сторони підвели підсумки діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві за 2024 і початок 2025 року та заслухали плани розвитку до кінця поточного року

Послуги Фонду часткового гарантування кредитів мають бути доступні для кожного фермера, – Коваль

В Міністерстві аграрної політики та продовольства України під головуванням Міністра Віталія Коваля відбулася нарада з Радою та Правлінням Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві.

В нараді взяли участь перший заступник Міністра Тарас Висоцький, заступник Міністра Оксана Осьмачко, державний секретар Олександр Бірюков, керівники структурних підрозділів Мінагрополітики, Голова Ради Фонду Рейніс Берзінс, член ради Фонду Піотр Чарнецький, Голова правління Фонду Олег Приходько.

Сторони підвели підсумки діяльності Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві за 2024 і початок 2025 року та заслухали плани розвитку до кінця поточного року. Зустріч пройшла у змішаному форматі: онлайн і офлайн.

На сьогодні Фонд видав гарантії банкам на позики для 24 кредитів на суму 39,7 млн грн.

Віталій Коваль зазначив, що на сьогодні Фонд – це один із інструментів допомоги аграріям, і він має бути використаний на повну потужність. 

«Фонд має 812 млн грн статутного капіталу, що дозволяє видати гарантії на 3 млрд грн. Цю статистику треба кардинально змінювати. Наголосив на потребі: посилити підтримку садівництва, овочівництва, насінництва та придбання техніки та залучити до співпраці кредитні спілки, а не лише банки», – зазначив Міністр.

Віталій Коваль додав, що сьогодні агросектор недофінансований більш ніж на 828 млрд грн. Тому кожен доступний інструмент, особливо в умовах війни, має працювати на повну.

Фонд може стати реальною підтримкою для малих та середніх фермерів із земельним банком до 500 га. Він гарантує покриття до 50% кредиту, з можливістю:

  • отримати інвесткредит до 7 років;
  • купити землю – до 10 років;
  • забезпечити обігові кошти – до 3 років.

«Наше завдання – зробити цей інструмент доступним для фермерів у кожному регіоні. Важливо, особливо в умовах війни, використовувати кожну можливість, аби українські аграрії ставали ще більш спроможними та сильними», – зауважив керівник Мінагрополітики.

Джерело: Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»