• Посилання скопійовано

Уряд оновив правила здійснення закупівель без Prozorro

Зокрема, за рішенням КМУ зменшено кількість підстав для здійснення закупівель без використання Prozorro та уточнено, яку інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель та в оголошенні про торги

Уряд оновив правила здійснення закупівель без Prozorro

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови №1178 від 12 жовтня 2022 р., які спрямовані на створення належних умов для ефективного здійснення публічних закупівель. Відповідне рішення, що було розроблене Міністерством економіки України, було прийняте на засіданні Уряду 17 лютого 2023 року.

«Мінекономіки здійснює постійний моніторинг системи публічних закупівель для забезпечення ефективного реагування на динаміку їхнього стану. Ми поступово повертаємося до обов’язкового використання Prozorro в закупівлях. Так цим рішенням ми суттєво скоротили перелік виключень, коли дозволяється укладати прямі договори без тендеру, зобов'язали публікувати більше інформації про прямі закупівлі. Також ми закликаємо усіх замовників максимально відповідально ставитися до тендерного процесу і докладати максимум зусиль для забезпечення конкуренції у торгах», – наголосила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр  економіки України Юлія Свириденко.

Зміни до Постанови включають в себе погодження її положень з іншими законодавчими актами. Крім того, були прийняті такі основні зміни:

  • пункт 4 виклали в новій редакції та передбачили умови публікації замовниками звіту про виконання договору про закупівлю в електронній системі закупівель (ЕСЗ);
  • зменшено кількість підстав для здійснення закупівель без використання  Prozorro;
  • уточнили, яку інформацію замовники можуть не публікувати в річних планах закупівель та в оголошенні про торги у разі, якщо така інформація несе загрозу безпеці; 
  • зобов'язали публікувати тексти договорів та всі додатки до них у разі закупівель без застосування Prozorro, але залишили можливість приховати чутливу інформацію про постачальника, адресу поставки, якщо така інформація несе загрозу безпеці;
  • уточнили підстави і випадки відхилення пропозиції постачальників товарів російського та білоруського походження, а також компаній, що належать їх громадянам.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»