• Посилання скопійовано

Бізнес обговорив актуальні питання оподаткування з Гетманцевим та ДПС

Бізнес обговорив питання оподаткування з Гетманцевим та ДПС та озвучив пропозицію скасувати вимогу щодо легалізації довідок про отримані доходи і сплату податків за кордоном на період воєнного стану

Бізнес обговорив актуальні питання оподаткування з Гетманцевим та  ДПС

28 квітня відбулась зустріч Європейської Бізнес Асоціації з Данилом Гетманцевим, Головою Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, та представниками Державної податкової служби. Під час зустрічі бізнес мав змогу адресувати посадовцям «гарячі» питання оподаткування.

Зокрема, у контексті спрощення порядку підтвердження податків, сплачених за кордоном, бізнес озвучив пропозицію скасувати вимогу щодо легалізації довідок про отримані доходи та сплату податків за кордоном на період воєнного стану. Проте наразі ця пропозиція не має підтримки в Комітеті ВРУ з питань фінасів, податкової та митної політики.

Українці повинні отримувати таку довідку та апостилювати її у відповідних державних органах іноземних держав, де сплачені такі податки. Проте Податковий кодекс (ст. 13 та пп. 170.11.2  п. 170.11 ст. 170) передбачає можливість повідомити ДПС України про відтермінування подання декларації про доходи до 31 грудня. До того ж це можна зробити віддалено – в електронному кабінеті платника податку.

Якщо ж громадянин України змінив податкове резидентство (перебуває за кордоном понад 183 дні) та зберігає трудові відносини з Україною, отримує  заробітну плату з України, то такий громадянин має звернутися до українського  роботодавця та поінформувати податкову в Україні, аби з таких доходів не утримувались податки в Україні. В теорії все виглядає просто, але практика свідчить про велику кількість перепон з боку фахівців податкової служби, які створені відсутністю однозначного розуміння норм Податкового кодексу.

Обмін податковою інформацією між країнами (за Законом №2970) повинен запрацювати з другого півріччя 2023 року, при цьому українська податкова передасть інформацію щодо іноземців за друге півріччя, а отримає інформацію про доходи українців за кордоном за весь рік. Отриману інформацію буде використано як одну з підстав для перевірки задекларованих доходів.

Представники Асоціації також закликали пришвидшити роботу над законопроєктом про Смарт-ФОП №8226 з урахуванням пропозицій Асоціації та законопроєктом №8143 про самозайнятих осіб.

У контексті актуальних податкових питань для юридичних осіб, зокрема, обговорювався статус ініціативи додаткового оподаткування компаній, що не вийшли з російського ринку. Хоча наразі деталей щодо практичної реалізації цієї ініціативи немає, пан Гетманцев підтвердив, що це питання обговорюється і, зважаючи на його складність, однозначного рішення поки що немає. Однак саме обговорення цієї ініціативи має спонукати компанії, які підпадають під цей критерій, до більш рішучих дій щодо виходу з рф до впровадження заходів відповідальності в Україні. 

Щодо процесу відшкодування ПДВ, то з початку року вже було відшкодовано 48 млрд, і наразі не має бути проблем з цією процедурою. У випадку труднощів або порушень ми закликаємо компанії звертатися до Асоціації та повідомляти про будь-які проблемні моменти у відшкодуванні ПДВ.

Асоціація вчергове заявила про підтримку законопроєкту №8137 про КІК та наполягає на важливості його прийняття. Щодо закону №2876 стосовно заборони ігрового бізнесу перебувати на спрощеній системі – були отримані усні роз’яснення податкової, що зміна термінів реєстрації ПДВ накладних та пом’якшення відповідальності застостовується з дати його прийняття – 8 лютого 2023 року, а не 24 лютого 2022, адже закон не має зворотньої дії у часі. Законопроєкт, яким передбачається впровадження електронної акцизної марки, наразі доопрацьовується та має бути винесений на комітет через тиждень-два. Асоціація озвучила прохання доопрацювати згаданий документ з урахуванням пропозицій бізнесу.

Водночас бізнес нагадав, що вже кілька тижнів очікує на підписання Президентом законопроєкту №7632 про окуповані території, адже від цього документа залежить багато регуляцій, зокрема податкових.

Наостанок бізнес дізнався про статус Плану відновлення України. Наразі документ перебуває в Кабінеті міністрів на доопрацюванні, засідання Національної ради з відновлення найближчим часом не плануються. Нині зусилля керівництва країни сконцентровані на fast recovery – негайній відбудові руйнувань. План відновлення залишається стратегічним дороговказом для довгострокової відбудови. До того ж на частині Плану, що стосується фінансових відносин, будуватиметься стратегія доходів до 2030 року, яка має бути розроблена Україною відповідно до Меморандуму з МВФ.

Ми вдячні пану Гетманцеву та представникам ДПС за регулярний діалог і сподіваємось, що він і надалі приводитиме до позитивних для прозорого бізнесу рішень.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»