Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Деякі питання оголошення припинення статусу відходів”.
Документ затверджує порядок та критерії оголошення припинення статусу відходів, а також види відходів, до яких можуть застосовуватися такі норми. Зокрема, йдеться про брухт чавуну, сталі, алюмінію, міді, склобій - те, що може бути перероблено та використано як сировина.
За словами Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця, це важливий крок на шляху до ЄС, циркулярної економіки, зменшення викидів та відновлення країни.
“Зазначене рішення є складовою у реалізації реформи управління відходами в Україні. Зможемо знизити кількість відходів, які їхатимуть на полігони, та збільшити обсяг їх повторного використання. Наприклад, у ЄС щороку переробляють до 90 мільйонів тонн брухту чорних металів, а рівень збору вторинної сировини становить 88%. Прямуючи до ЄС, маємо переймати кращі практики”, - зазначив Руслан Стрілець.
Прийнята постанова також є продовженням роботи із гармонізації українського законодавства з європейським та виконання зобов'язань за Угодою про Асоціацію з ЄС. Адже встановлюючи у себе відповідний порядок, Україна імплементує норми одразу трьох регламентів Комісії та Ради ЄС до 98-ї Директиви - 715/2013, 1179/2012, 333/2011.
Крім того, введення в дію всіх механізмів дозволить забезпечити ресурсами підприємства та водночас зменшити викиди СО2. Так, наприклад, за даними Інституту переробки відходів брухту США (ISRI), використання брухту чорних металів замість руди при виробництві сталі та заліза скорочує викиди на 60%.
“Україну чекає велика відбудова та відновлення. Тож маємо акумулювати всі зусилля, щоб подбати про майбутнє країни. І кожне рішення та кожна реформа спрямовані саме на це”, - наголосив Міністр.