• Посилання скопійовано

Бізнес обговорив питання гуманітарного розмінування в Україні

У представників бізнесу відбулася зустріч із заступником міністра економіки Ігорем Безкаравайним щодо гуманітарного розмінування в Україні. За весь період було отримано близько 23 тис. повідомлень щодо замінувань та вилучено 13 тис. вибухонебезпечних предметів

Бізнес обговорив питання гуманітарного розмінування в Україні

В Європейській Бізнес Асоціації відбулася зустріч  із заступником міністра економіки Ігорем Безкаравайним щодо гуманітарного розмінування в Україні. Обговорення відбулося на платформі Комітету безпеки та захисту бізнесу ЕВА.

Так, пан Ігор поінформував про деяку статистику у контексті розмінування. Зокрема, на сьогодні 174 тис. кв. км – це потенційно забруднена територія, але для точності все ж таки важливим є обстеження територій. В країні працює 300 саперних груп (як урядових, так і неурядових), і близько 2,5 тис. саперів постійно працюють над гуманітарним розмінуванням. Крім того, країна має близько 30 машин для розмінування, з яких «у полях» - 25. Вже 18 тис. кв. км інфраструктури (дороги, колії тощо) є очищеними. За весь період було отримано близько 23 тис. повідомлень щодо замінувань та вилучено 13 тис. вибухонебезпечних предметів. Варто зауважити, що майже 150 тис. га територій вже повернуто після перевірки – однак це не означає, що всі території було заміновано (близько 70% все ж таки забруднено не було). Амбітною задачею на 10 років є повернення приблизно 80% продуктивних земель.

Водночас бізнес цікавили і питання сертифікації та старту роботи компаній, які займаються розмінуваннями. Так, поки що немає процедури визнання європейського сертифіката (який має верифікувати компанія, аби надавати таку послугу) в Україні. Тобто компанія, що прагне працювати в Україні, в Україні ж і має отримати відповідний сертифікат. Водночас у планах - пропрацювати такий механізм визнання. Проте передусім потрібно визначити, як має виглядати такий сертифікат, що він обов’язоково має містити, тощо. Крім того, щодо кожного типу обладнання Мінекономіки розпочинають вивчення світової практики сертифікації (адже кожен тип обладнання потребує окремої сертифікації), міжнародних інструкцій, адже є припущення, що всі процеси вже розроблено, їх просто потрібно виявити та імплементувати в Україні. 

Окрім іншого, в планах розробити професійні стандарти для саперів, демінерів, аби в країні офіційно з’явилися професії, що можуть займатися гуманітарним розмінуванням, та було можливо офіційно визнавати такі кваліфікації. Актуальним це питання є ще і тому, що в Україні на сьогодні є тільки 1 Центр, який проводить 4-місячний курс та готує спеціалістів з розмінування. Тому цей освітній напрям варто розвивати та збільшувати кількість спеціалістів, яких можна навчати. 

Зі свого боку, у Комітету Асоціації є пропозиції як щодо механізмів сертифікації, так і щодо процедури визнання кваліфікації. Було домовлено поділитися такими пропозиціями з Міністерством. 

Щиро дякуємо пану Безкаравайному за зустріч та щиро сподіваємося на продовження діалогу!

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»