• Посилання скопійовано

У ЄС озвучили, яких реформ очікують від України в 2024 році

Європейська комісія очікує, що наступного року Україна продовжить проводити антикорупційні реформи, наближатиме своє законодавство до стандартів ЄС, а також криміналізує контрабанду

У ЄС озвучили, яких реформ очікують від України в 2024 році

"Економічна правда" розповідає, що Європейська комісія очікує, що наступного року Україна продовжить проводити антикорупційні реформи, наближатиме своє законодавство до стандартів ЄС, а також криміналізує контрабанду та ухвалить закон про перезавантаження Бюро економічної безпеки.

Про це йдеться у звіті Єврокомісії.

У звіті проаналізовано результати реформ, які було проведено в Україні після початку повномасштабного вторгнення Росії. У кожній з проаналізованих сфер Єврокомісія (ЄК) вказала на свої очікування щодо реформ, які український уряд має провести наступного року.

У сфері публічного адміністрування ЄК сподівається на проведення реформи державної служби: проведення класифікації посад та зміни у системі оплати праці держслужбовців.

У сфері боротьби з організованою злочинністю ЄС очікує від України перезавантаження керівництва Бюро економічної безпеки та перевірки його працівників.

У сфері державних закупівель — зменшити до мінімуму виключення із законодавства про закупівлі, які існують в умовах воєнного стану, призначити відповідальних за закупівлі членів Антимонопольного комітету та наблизити українське законодавство до норм ЄС.

У сфері статистики — посилити незалежність Держстату, затвердити стратегію розвитку статистики на 2024 - 2029 роки та надсилати більше якісних даних до Євростату.

У сфері вільного руху товарів — завершити імплементацію українського законодавства із нормами ЄС щодо якості інфраструктури, зокрема ринкового нагляду, відновити інспекційну спроможність органів ринкового нагляду.

У сфері вільного руху капіталу — підготовка до запровадження SEPA, продовження запровадження стандартів FATF, а також підготовка до запровадження реєстру власників та бенефіціарних власників банківських рахунків та банківських сейфів.

У сфері фінансових послуг — завершити аналіз якості активів банківських активів, посилити регуляторну владу НБУ та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також продовжувати впроваджувати європейські норми нагляду за банківським, страховим та фондовим ринками.

У сфері економічної та монетарної політик — підготуватися до повернення до режиму інфляційного таргетування та плаваючого курсу, обмежувати грошову емісію та повернутися до середньострокового бюджетного планування.

У сфері соціальної політики та зайнятості — ухвалити нове законодавство у сфері трудових відносин, яке б відповідало директивам ЄС, провести реформу деінституціоналізації системи догляду за дітьми.

У сфері підприємницької політики — розробити середньострокові пріоритети розвитку малого і середнього бізнесу, покращити бізнес-клімат, імплементувати директиву ЄС 2011/7/EU щодо боротьби із затримкою платежів у комерційних операціях.

У митній сфері — розробити новий Митний кодекс, запровадити криміналізацію масштабної контрабанди та вибудувати адміністративні спроможності для того, аби таке законодавство запрацювало.

Також у документі очікується подальша імплементація Україною вимог ЄС у транспортній, сільськогосподарській сферах, сфері захисту прав споживачів та інших. Крім цього, наступного року Єврокомісія очікує від України продовження судової та антикорупційної реформ.

Джерело: Економічна правда

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»