• Посилання скопійовано

Які стимули планує запровадити Мінекономіки для відновлення економіки?

Основною темою для обговорення під час засідання комісії стала тема практичних кроків для якнайшвидшого відновлення економіки, її детінізації, розвитку переробних підприємств

Які стимули планує запровадити Мінекономіки для відновлення економіки?

Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко та заступник Міністра економіки України Олексій Соболев взяли участь у зустрічі із членами Консультативної ради з економічної політики. Основною темою для обговорення стала тема практичних кроків для якнайшвидшого відновлення економіки, її детінізації, розвитку переробних підприємств та створення умов для повернення українців із-за кордону додому.

«Для нас велика честь отримувати ваші поради та використовувати ваш досвід. Не кожна країна має можливість зібрати кращі економічні уми світу для роботи задля розвитку власної економіки. Водночас не кожна країна зіткнулася із викликом такого масштабу, яким протистоїть Україна. Цієї ночі росія обстріляла нашу енергосистему за допомогою понад 60 безпілотників і майже 90 ракет різних типів. Це чергове свідчення того, що росія є терористичною державою», - наголосила Юлія Свириденко.

За її словами, цьогоріч одне із головних завдань Уряду – вийти на максимальну економічну самодостатність. У контексті цього питання потрібно ефективніше стимулювати українське виробництво.

Учасники Ради презентували цілу низку успішних кейсів різних країн щодо мобілізації економіки під час війн або суттєвих економічних криз. Частину цього досвіду можливо буде використати й для відновлення України.

Також під час зустрічі представники Мінекономіки та експерти обговорили питання залучення приватних іноземних інвестицій для відбудови України. 

Серед іншого, сторони говорили про збільшення ефективності використання  коштів, які Україна отримає за програмою Ukraine Facility для стимулювання внутрішнього виробництва, створення можливості із залучення додаткового фінансування від донорів, перспективи використання заморожених російських активів для відновлення української економіки та ефективне протистояння викликам, які можуть з’явитись, як в середньостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

 

Довідково:

Консультативну Раду з економічних питань при Мінекономіки було створено за ініціативою Першого віцепрем'єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко. До нового консультативного органу при Мінекономіки увійшли провідні світові економісти, нобелівські лауреати, професори університетів та керівники міжнародних компаній. Раду очолив професор Департаменту економіки Університету Каліфорнії в Берклі Юрій Городніченко. Організаційну допомогу в роботі групи надає Київська школа економіки.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»