• Посилання скопійовано

Куди найчастіше переїжджає український бізнес: свіжі дані дослідження

З початку 2022 року українські компанії змінили своє місце реєстрації майже 19 тисяч разів. Найпопулярнішим напрямком для переїзду став маршрут з Києва до Київської області

Куди найчастіше переїжджає український бізнес: свіжі дані дослідження

Опендатабот розповідає, що майже 19 тисяч разів компанії змінили своє місце реєстрації від початку 2022 року. Найпопулярнішим напрямком для переїзду став маршрут з Києва до Київської області. 173 компанії, які переїхали, згодом знову повернулися до свого регіону.

18 944 переїзди бізнесу з одного регіону до іншого було зафіксовано в Україні від початку повномасштабної війни.

Найчастіше переїжджають компанії у сфері оптової торгівлі – 39,4% від загальної кількості. Також до топу увійшли компанії у сфері будівництва та нерухомості – 6% та 4,4% відповідно.

Найчастіше підприємці переїжджають з Києва (33,2%) та Дніпропетровщини (9,6%), а також з Київської області (8,5%).

Водночас до цих регіони бізнес найчастіше і переїжджає. Так, Київ став лідером серед регіонів, куди релокуються підприємства – майже 28% від загальної кількості релокацій.

Наразі найпопулярніший маршрут для переїзду бізнесу – з Києва до Київської області: цей шлях обрали 981 компанія. Другим за популярністю став напрямок з Київської області до Києва – 780 бізнесів. Замикає трійцю маршрут з Києва до Дніпропетровщини – 779 компаній.

Назва Частка
Київ - Київщина 5.2%
Київщина - Київ 4.1%
Київ - Дніпропетровщина 4.1%
Дніпропетровщина - Київ 4.0%
Київ - Одещина 3.9%

Варто зазначити, що 173 компанії переїхали, але згодом знову повернулися до свого першого регіону. Найчастіше бізнес повертався до Києва – 59 компаній. Проте 626 підприємств вже неодноразово переїжджали, але так і не повернулися до свого рідного місця реєстрації.

Джерело: Опендатабот

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»