• Посилання скопійовано

Ратифікація угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою покращить економічні відносини, – Свириденко

Договір між двома країнами дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринків товарів Канади та відкриває можливості для українського бізнесу

Ратифікація угоди про вільну торгівлю між Україною і Канадою покращить економічні відносини, – Свириденко

Мінекономіки зазначає, що Уряд вітає ратифікацію Верховною Радою України Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA). Договір між двома країнами сприятиме подальшому розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринків товарів Канади та відкриває можливості для українського бізнесу, як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва. Про це повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко.

«Верховна Рада України ратифікувала оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Я вдячна колегам-депутатам за це важливе рішення. Ця торгова угода є однією з найсучасніших у світі. Я також щиро вдячна канадським партнерам за спільні зусилля в оновленні цього важливого механізму. Її ратифікація сприятиме покращенню торгівлі між Україною та Канадою. Також це забезпечить активніше залучення канадського бізнесу до відновлення України», - зазначила Юлія Свириденко.

Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою включає спеціальні нові глави про транскордонну торгівлю послугами, фінансові послуги, інвестиції, тимчасовий в’їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю та малі і середні підприємства, торгівлю та корінні народи і належну регуляторну практику.

Документ також містить оновлені глави про цифрову торгівлю, правила походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

При підготовці Угоди Україна та Канада погодили сучасні переліки всіх обмежувальних заходів та зазначення можливих майбутніх застережень з питань доступу до ринку та національного режиму, які застосовуються сторонами у сфері транскордонної торгівлі послугами та інвестицій. Ці переліки відображають режими обох сторін у секторах та підсекторах послуг, забезпечуючи прозорість та передбачуваність як для українських, так і канадських для постачальників послуг та інвесторів.

 

Довідково:

22 вересня Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підписали оновлену Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Канада завершила процес ратифікації оновленої Угоди про вільну торгівлю з Україною 20 березня 2024 року. Угода набуде чинності після підписання закону Президентом України.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»