• Посилання скопійовано

«Торговельний безвіз» України з ЄС набув чинності

6 червня в ЄС набули чинності так звані автономні заходи торгівлі, за якими ще на один рік призупинено дію всіх імпортних мит та квот для українського експорту на європейський ринок

«Торговельний безвіз» України з ЄС набув чинності

Відсьогодні в ЄС набули чинності так звані автономні заходи торгівлі, за якими ще на один рік призупинено дію всіх імпортних мит та квот для українського експорту на європейський ринок.

Про це передає Укрінформ з посиланням на повідомлення Єврокомісії.

«Призупинення імпортних мит та квот на український експорт до Європейського Союзу було продовжено ще на один рік після набуття чинності регуляторних правил, що були ухвалені Радою ЄС 13 травня. ЄС знову підтвердив своє зобов’язання стояти поряд з Україною та підтримувати її так довго, як це буде необхідним. Ці так звані Автономні заходи торгівлі (АЗТ) є основою підтримки Євросоюзом економіки України, шляхом надання доступу до ринку ЄС перед фактом російської агресії», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, оновлені регуляторні правила щодо застосування AЗТ враховують занепокоєння європейських працівників та містять посилені захисні механізми й можливість термінового припинення дії автономних заходів торгівлі у випадку надзвичайної ситуації на європейському ринку стосовно визначеної номенклатури товарів. До цього переліку потрапили яйця, птиця, цукор, овес, кукурудза, крупа та мед.

Оновлені автономні заходи торгівлі діятимуть до 5 червня 2025 року.

«Це продовження потужної економічної підтримки ЄС для України відбувається у вирішальний момент, оскільки країна протистоїть поновленій військовій атаці. Ці заходи AЗТ є не лише жестом солідарності та стабільності: вони є економічною лінією життя. Водночас вони включають сильніші захисні механізми у сільськогосподарському секторі ЄС, у відповідь на правомірні занепокоєння, що були висловлені нашими фермерами та країнами-членами», – зазначив з цього приводу виконавчий віце-президент Єврокомісії, єврокомісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс.

Він зауважив, що такі додаткові захисні механізми дозволяють дотриматися збалансованості у торгівлі з Україною і водночас продовжувати пошук довгострокового рішення для цієї проблеми в рамках Угоди про асоціацію між ЄС і Україною.

«Ми це робимо, і наше послання є дуже чітким: майбутнє України – у серці Європейського Союзу», – додав Домбровскіс.

Джерело: УКРІНФОРМ

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»