• Посилання скопійовано

Які проблеми існують на українському ринку праці?

Війна спричинила значне збільшення кількості компаній у секторі виробництва зброї та оборонних технологій, що створило високий попит на інженерів, конструкторів та виробничих спеціалістів

Які проблеми існують на українському ринку праці?

Повномасштабна війна суттєво вплинула на досвід життя в Україні та ринок праці, а отже, бізнесу доводиться адаптуватись до нових реалій. Поточні і майбутні виклики в різних аспектах життя та роботи українців, оцінка бізнес-аудиторією основних соціоекономічних факторів, міграція, наміри українців щодо повернення з-за кордону та зусилля роботодавців і держави у соціальній підтримці громадян під час війни – про ці та інші важливі теми йшлося під час дискусії Європейської Бізнес Асоціації «Роботодавці та майбутнє людського капіталу в Україні», що відбулась 1 липня.

Під час заходу були презентовані результати дослідження «Барометр якості життя», проведеного Асоціацією у партнерстві з Kernel та дослідницькою компанією Gradus Research. Серед основних результатів опитування, які представила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research, виділяється відносно висока задоволеність роботою серед бізнес-аудиторії (69% задоволені своєю роботою) на тлі погіршення деяких інших оцінок та загального досвіду життя в Україні. Це зниження пов’язане з багатьма факторами, включаючи тривалу війну, переміщення, мобілізацію та поширене відчуття невпевненості в завтрашньому дні. Детальніше ознайомитися з результатами дослідження можна за посиланням.

Дарина Марчак, перша заступниця Міністра соціальної політики України, розповіла про демографічні виклики, що стоять перед Україною, зазначивши, що наша держава стикається з трьома основними негативними демографічними тенденціями, серед яких міграція, низький рівень народжуваності та низька тривалість життя. Через війну населення на підконтрольній Україні території скоротилося до 31 мільйона, ще 4,1 млн осіб проживають на тимчасово окупованих територіях, майже 3,5 млн перебувають у країнах ЄС та Північної Америки. Скорочення населення може тривати, якщо не буде вжито жодних заходів.

Найефективнішою політикою протидії скороченню населення є створення комфортних умов для життя в Україні, а саме: доступне індивідуальне житло, якісна громадська інфраструктура, інклюзивний ринок праці, безпечне середовище і соціальна згуртованість населення. Це сприятиме залученню та утриманню талантів, заохоченню народжуваності та підвищенню загального добробуту. Водночас Україна має велику кількість громадян, виключених з ринку праці. Потенціал до працевлаштування мають мінімум 1 млн людей з інвалідністю, близько 700 тис. внутрішньо переміщених осіб, багато людей старшого віку та ветерани, які повертатимуться з війни. Тому інвестиції в наявний людський капітал всередині країни – найдієвіший шлях до вирішення проблем з нестачею робочих рук тут і зараз. Для цього бізнес має переглянути політику підбору та найму, прибрати ейджизм, створювати безбар’єрні офіси для людей з інвалідністю, запроваджувати програми навчання та перенавчання працівників.

Наталія Теряхіна, Директорка з персоналу Kernel, підкреслила важливість програм підтримки працівників під час війни, включаючи турботу про здоров’я, фінансову допомогу, підтримку у складних ситуаціях. Зобов’язання Kernel інвестувати в Україну та запускати нові проєкти є важливим фактором утримання співробітників, які бачать стабільність та потенціал зростання компанії. Також компанія започаткувала програму Open Agro University для підготовки молодих фахівців з метою створення майбутнього кадрового резерву, працює зі школами й коледжами, аби популяризувати агробізнес та виробничі професії серед молоді, а також розвиває внутрішні таланти на ключових посадах для мінімізації ризику втрати критично важливих кадрів. Пані Наталія розповіла, що компанія зосереджена на навчанні та підвищенні кваліфікації широкого кола осіб, включаючи молодь, жінок та ветеранів, для заповнення вакансій та подолання дефіциту робочої сили. Kernel виступає за створення інклюзивного робочого місця, зокрема для людей з інвалідністю, для забезпечення рівних можливостей та доступу до роботи.

Владислав Грезєв, засновник та СЕО Lobby X, зробив огляд поточного стану українського ринку праці, зокрема в оборонному та неурядовому секторах. Війна спричинила значне збільшення кількості компаній у секторі виробництва зброї та оборонних технологій, що створило високий попит на інженерів, конструкторів та виробничих спеціалістів. У неурядовому секторі спостерігається величезне зростання можливостей для працевлаштування завдяки притоку міжнародних організацій та фінансування. Грезєв наголосив на необхідності розумної державної політики для збалансування потреб тилу економіки та армії в контексті людського капіталу.

Ми вдячні усім спікерам та учасникам за насичену та змістовну дискусію, а також нашим партнерам – компанії Kernel та дослідницькій компанії Gradus Research. Разом ми здатні знаходити відповіді на запитання, що непокоять бізнес, та долати виклики воєнного часу.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»