«Мінфін», з посиланням на Міністерство цифрової трансформації, розповідає, що до спеціального податкового режиму «Дія.City» приєдналося більш ніж 200 defense-tech компаній – від мобільних тренажерів бойової зброї до дронів для розмінування.
Хто долучився
Серед компаній, які створюють технології для Сил оборони і долучились до «Дія.City», - розробник розумних дронів для розмінування територій Ailand Systems і міжнародна ІТ-компанія Auterion, що розробляє програмно-апаратні рішення для автоматизації дронів.
Також приєдналась компанія Sokil Defense System, яка спеціалізується на розробці комплексних рішень для підготовки операторів гранатометів і протитанкових ракетних комплексів.
Серед резидентів також SkyRIPer, команда розробників безпілотних систем, зокрема FPV-дронів та наземних комплексів управління, і виробник БпЛА й авіаційних систем Ukrspecsystems.
До «Дія.City» долучилась і платформа UADamage для автоматичного дистанційного зондування за допомогою супутників і дронів.
Що таке Дія.City
Дія.City – правовий режим для IT, що передбачає спеціальні умови оподаткування для юридичних осіб – резидентів Дія.City.
Через війну Мінцифри спростило критерії резидентства. Зокрема, резидентам Дія.City не потрібно подавати звіт про відповідність і незалежний аудиторський висновок до 1 січня року, наступного за мирним роком.
На час воєнного стану компанії не позбавлятимуть статусу резидентів Дія.City, навіть якщо вони не відповідатимуть критеріям: кількість співробітників, середня зарплата тощо. Це стосується як чинних резидентів, так і компаній, які прагнуть долучитися до спецрежиму. Водночас податкові умови Дія.City залишаються незмінними.