Ратифікація парламентом Турецької Республіки Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Туреччини – важливий крок до зміцнення взаємовигідних торговельних відносин між країнами та посилення економік країн, – зазначив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка.
«Вітаємо ратифікацію парламентом Туреччини Угоди про вільну торгівлю між нашими державами. Це важливий крок на шляху до зміцнення торговельних зв’язків між країнами. Реалізація Угоди дозволить спростити логістику, сприяти виходу більшої кількості українських і турецьких виробників на ринки наших країн, а отже збільшити обсяги торгівлі. Окрім того – це нові перспективи для реалізації спільних економічних проєктів між Україною та Туреччиною та залучення турецьких інвестицій в Україну. Нарешті, створення зони вільної торгівлі між країнами завершить формування єдиного економічного простору країн Чорного моря, за виключенням росії, що додасть додаткової динаміки розвитку причорноморського регіону», – зазначив Тарас Качка.
Як розповів заступник Міністра економіки – Торговий представник України, відповідно до досліджень, які проводило Міністерство економіки на етапі підготовки Угоди, створення ЗВТ з Туреччиною мало позитивно впливати на рівень зростання ВВП. Позитивний ефект очікувався як від скасування турецьких ввізних мит на українські товари, так і на економію часу експортерами та імпортерами.
«Широкомасштабне вторгнення росії змінило економічну ситуацію в нашій державі та болюче вдарило по галузях. Тому підписана напередодні вторгнення Угода потребує вдосконалення. Україна дуже вдячна Туреччині за розуміння ситуації. Зокрема, восени минулого року країни підписали Меморандум, в якому Туреччина погодилася переглянути квоти на окремі види українських товарів. Ми далі тісно працюємо з партнерами над удосконаленням Угоди й налаштовані інтенсифікувати цю роботу», – сказав Тарас Качка.
Як підкреслив заступник Міністра економіки – Торговий представник України, в обох сторін є повне розуміння того, що найбільшого ефекту для економік країн, виробників, експортерів та імпортерів може бути досягнуто за умов взаємовигідних економічних відносин.