• Посилання скопійовано

Заборона на банкрутство під час війни: нові правила захисту бізнесу

Закон поширюється на випадки, що виникли з 24.02.2022, оскільки саме воєнні обставини визначили потребу у такій нормі. Заборона є умовною і тимчасовою, що підпорядковується чинному процесуальному законодавству на момент відповідних процесуальних дій

Заборона на банкрутство під час війни: нові правила захисту бізнесу

Жоден підприємець чи підприємство не застраховані від банкрутства, особливо нині, під час повномасштабної агресії рф. І тих, хто читає цю статтю, ймовірно, хвилює питання, чи є можливість втриматися на плаву в таких умовах?

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Одеса) нагадує, що 13.07.2023 Верховною Радою ухвалено Закон України №3249-ІХ «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану», яким розділ «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу доповнено пунктом 1-6.

Цей пункт тимчасово встановлює заборону на відкриття провадження у справі про банкрутство під час дії воєнного стану та протягом шести місяців після його завершення, якщо:

  • Боржник доведе, що він внесений до реєстру виконавців державних контрактів і має контракт у сфері оборони.
  • Вимоги кредиторів не можуть бути задоволені через збройну агресію проти України або через перебування майна боржника у зоні бойових дій чи на окупованих територіях.

Закон набрав чинності 29.07.2023, і його дія має ретроспективний характер. Він поширюється на випадки, що виникли з 24.02.2022, оскільки саме воєнні обставини визначили потребу у такій нормі. Заборона є умовною і тимчасовою, що підпорядковується чинному процесуальному законодавству на момент відповідних процесуальних дій.

Розв'язання питання про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника потребує врахування наявності між сторонами господарських правовідносин, у яких у боржника утворилась заборгованість перед кредитором, причини виникнення такої заборгованості, а також перебування активів, єдиного майнового комплексу на території, яка з 24.02.2022 була включена до переліку територій можливих бойових дій, та відсутність у підприємства боржника майна на території України, підконтрольній органам державної влади України.

Таке врегулювання покликане захистити боржників, активи яких перебувають у зонах бойових дій, і дозволяє бізнесу зберегти стійкість в умовах війни.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»

Подарунки та знижки з нагоди свята

Приєднуюсь