Провідні бізнес-асоціації України — Спілка українських підприємців – СУП, Обʼєднання резидентів Дія.City, Торго-промислова Палата України, Асоціація IT Ukraine, Міжнародна бізнес-спільнота Board, обʼєднання учасників Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України закликають до ефективної взаємодії між бізнесом та владою.
Нині, в умовах безпрецедентних викликів, нам критично важливо створити стабільні умови для роботи бізнесу. Це дозволить підтримувати виробництво життєвонеобхідних товарів, надавати якісні послуги населенню, забезпечити логістику та підтримку експорту, і, як результат, зберегти робочі місця і вчасну сплату податків до бюджету — основи для економіки та фінансування захисту України.
Міжнародні партнери допомагають нам утримувати макроекономічну стабільність та фінансувати соціальні напрями, але фінансування Збройних Сил України забезпечується виключно податками, які сплачують компанії, що працюють в Україні.
Для забезпечення достатнього рівня надходжень до бюджетів різних рівнів ми спільно формулюємо чотири важливі кроки, які ми очікуємо від держави:
- Відновити визначення критичності для підприємств. Необхідно негайно відновити та прискорити процес визнання підприємств критично важливими для економіки, забезпечення життєдіяльності населення та національної безпеки.
- Відновити заблоковане бронювання працівників. Необхідно негайно розблокувати штучну затримку у процедурі бронювання в паперовій та/або електронній формі або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (єБронювання).
- Повідомити результати аудиту критично важливих підприємств. Надати бізнес-спільноті розгорнуті результати перевірки реєстру критично важливих підприємств та у разі необхідності змін в переліку компаній чи критеріїв, обґрунтування пропозицій змін. Публічність та робота над помилками сприятиме зміцненню довіри до держави та зниженню невизначеності серед підприємців.
- Обговорити потенційні зміни до процедур чи критеріїв оцінки критичності підприємств та бронювання. Ми виступаємо за відкрите обговорення оновлення процедур та оціночних критеріїв для визначення критичності підприємств, у разі якщо органи державної влади планують відповідні зміни.
Конструктивний діалог між бізнесом та владою забезпечить зрозумілі, обґрунтовані та зважені підходи до забезпечення стабільності як бізнесу та держави – враховували інтереси всіх сторін.
Ми закликаємо до термінової зустрічі представників влади з бізнес-спільнотами для детального обговорення зазначених питань і знаходження оптимальних рішень.
Лише постійний та публічний діалог між бізнесом і владою є єдиним шляхом до ефективного вирішення спільних викликів і підвищення взаємної довіри.
***
Читайте також: