• Посилання скопійовано

Україна та ЄС працюють над створенням єдиного логістичного простору, – Шмигаль

За словами Шмигаля, для створення умов, аби люди, товари і послуги швидко і безперешкодно переміщувалися в обидва боки від кордону, триває робота за кількома ключовими напрямами

Україна та ЄС працюють над створенням єдиного логістичного простору, – Шмигаль

Уряд працює над створенням єдиного логістичний простору з Європейським Союзом. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів 11 лютого.

За його словами, для створення умов, аби люди, товари і послуги швидко і безперешкодно переміщувалися в обидва боки від кордону, триває робота за кількома ключовими напрямами.

«Перший напрям — це «транспортний безвіз» із ЄС, завдяки якому українським перевізникам більше не потрібні окремі дозволи. Уряд працює над тим, щоб цей інструмент став довгостроковим у наших взаєминах з ЄС. Це важливо для української економіки», — підкреслив Денис Шмигаль.

Він зазначив, що майже 60% українських товарів спрямовується до ЄС, і вже в січні цього року обсяг експорту до Європи становив 1,8 млрд доларів.

Модернізація прикордонної інфраструктури та пунктів пропуску — ще один важливий напрям роботи у розбудові логістики на Захід.

«Маємо чіткі цілі — до 2030 року оновити 29 пунктів пропуску та побудувати 17 нових. Роботи будуть проводитися в тісній співпраці з нашими західними сусідами», — повідомив Глава Уряду.

Інтенсивно триває робота і щодо запуску спільного митного та прикордонного контролю на кордонах з ЄС. За словами Прем’єр-міністра, цьогоріч очікується запуск пілотного проєкту на українсько-польському кордоні, і нині тривають узгодження відповідної угоди з Єврокомісією.

Також, як зазначив Глава Уряду, ефективно працює вже на 28 пунктах пропуску система єЧерга. Він додав, що на 24-х з них доступна функція бронювання слоту на перетин кордону.

«Загалом від старту єЧерги наприкінці 2022 року й до сьогодні зафіксовано майже 1,7 млн перетинів кордону за допомогою цього сервісу. Будемо і надалі його покращувати та масштабувати», — підкреслив Прем’єр-міністр.

Ще одним напрямом, над розвитком якого працює держава, — це Український морський коридор. Денис Шмигаль повідомив, що за півтора року його роботи транспортували вже більше 100 млн тонн вантажів до 53-х країн світу.

Підтримка українського експорту – також важливий аспект у розвитку логістики. За словами Прем’єр-міністра, держава через Експортно-кредитне агентство за три роки підтримала експортерів на суму в 20 млрд грн, а цьогоріч така підтримка вже становила 1,5 млрд грн.

«Ми прагнемо експортувати товари з високою доданою вартістю, і тому робимо ставку на розвиток переробки. Це частина нашої політики “Зроблено в Україні”, і Уряд буде розширювати стимули в цьому напрямі, адже тільки так можемо побудувати сильну конкурентну економіку», — наголосив Денис Шмигаль.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»