• Посилання скопійовано

Стартувало приймання заявок на гранти для виробників переробної промисловості

У 2025 році держава продовжує надавати виробникам переробної промисловості гранти для модернізації та розширення виробництва. З 15 лютого підприємства можуть подавати заявки на фінансування

Стартувало приймання заявок на гранти для виробників переробної промисловості

Мінекономіки повідомляє, що у 2025 році держава продовжує надавати виробникам переробної промисловості гранти для модернізації та розширення виробництва. З 15 лютого підприємства можуть подавати заявки на фінансування.

«Гранти на розвиток переробної промисловості - це дієва програма для середнього бізнесу в Україні. Вже майже 1000 підприємств оновили свій парк обладнання завдяки цій програмі. У 2025 році держава виділяє 3,6 млрд грн, що дозволить підтримати розвиток переробної галузі та сприятиме створенню понад 3 400 нових робочих місць», – зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Програма фінансується з державного бюджету через Мінекономіки та Державний центр зайнятості.

 

Хто може отримати грант?

Отримати кошти можуть виробники харчових продуктів, меблів, хімічної продукції, металовиробів, підприємства деревообробної та текстильної промисловості, а також інших категорій (КВЕД С). Подати заявку можуть всі підприємці, крім тих, що працюють на тимчасово окупованих територіях.

Вимоги: бізнес має створити від 5 робочих місць і працювати щонайменше три роки, щоб повернути кошти через податки. Бізнес-план підприємства оцінює банк, рішення щодо видачі гранту ухвалює Міністерство економіки.

 

Куди можна спрямувати кошти?

Грант можна використати на придбання, доставку, монтаж та запуск виробничого обладнання, включно із програмним забезпеченням.

 

Умови програми

Формат — співфінансування, тобто кошти вкладає і держава, і виробник. Для більшості регіонів передбачено співфінансування 50/50. З 2024 року для виробників безпілотників, поліграфії та підприємств у зонах бойових дій, де працюють державні електронні реєстри без визначеної дати завершення таких дій, діють пільгові умови співфінансування – держава вкладає 80%, а  ще 20% сплачують ініціатори проєкту.  Максимальна сума гранту – 8 мільйонів гривень.

Програма грантів для переробних підприємств є частиною економічної політики «Зроблено в Україні». Дізнатись більше про умови програми та подати заявку можна за посиланням.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»