• Посилання скопійовано

МВФ рекомендував Нацбанку підвищувати облікову ставку до кінця року

Національний банк, залежно від майбутніх показників інфляції та суттєвого погіршення інфляційних очікувань, має бути готовим до подальшого підвищення облікової ставки. У відповідь на інфляційний тиск НБУ має посилити монетарну політику

МВФ рекомендував Нацбанку підвищувати облікову ставку до кінця року

Національний банк, залежно від майбутніх показників інфляції та суттєвого погіршення інфляційних очікувань, має бути готовим до подальшого підвищення облікової ставки. У відповідь на інфляційний тиск НБУ має посилити монетарну політику.

Finance.ua розповідає, що про це йдеться в оновленій програмі розширеного фінансування EFF з Міжнародним валютним фондом.

«Для боротьби з інфляцією та закріплення інфляційних очікувань НБУ посилив свою монетарну політику. Водночас інфляційні очікування деяких економічних агентів нещодавно погіршилися, головним чином через несподіванку інфляції в листопаді, а також зниження реальної дохідності гривневих депозитів ex-ante. Подальше посилення монетарної політики в першій половині року є виправданим, і залежно від майбутніх показників інфляції НБУ має бути готовим до подальшого підвищення облікової ставки, якщо інфляція продовжить зростати або якщо інфляційні очікування істотно погіршаться», – вважає МВФ.

Очікується, що такі дії разом із поліпшенням енергетичної ситуації та сприятливою базою порівняння мають призвести до сповільнення інфляції в другому півріччі 2025 року, що уможливить повернення до циклу пом’якшення у 2026 році після тривалого періоду жорсткості монетарної політики. До кінця 2027 року в такому разі передбачається повернення інфляції до цільового показника 5%.

Крім того, у МВФ вважають, що валютні інтервенції мають бути спрямовані на обмеження надмірної волатильності обмінного курсу, не ставлячи під загрозу його амортизаційну роль.

«Роль обмінного курсу як амортизатора має бути посилена; пристосування обмінного курсу до ринкових умов допоможе захистити резерви, особливо з огляду на підвищені ризики, і запобігти накопиченню зовнішніх дисбалансів, що має фундаментальне значення для відновлення середньострокової зовнішньої життєздатності», – зазначили у Фонді.

Нагадаємо, з 7 березня НБУ збільшив облікову ставку з 14,5% до 15,5% річних, реагуючи на зростання інфляції з 12,9% до 13,4%. Це підвищення облікової ставки вже третє з середини грудня 2024 року. До цього Нацбанк утримував її пів року на рівні 13%, до якого її знизили з 25% із липня 2023 року в сім етапів.

Джерело: FINANCE.UA

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»