• Посилання скопійовано

Скільки виробників отримають кошти на модернізацію або придбання обладнання?

Міністерство економіки затвердило фінансування дев’яти із них – на суму 36,2 млн грн. Кошти ще для 13 підприємств, відповідно до умов програми, надаватиме Державна служба зайнятості

Скільки виробників отримають кошти на модернізацію або придбання обладнання?

Мінекономіки розповідає, що ще 22 українські підприємства отримають від держави  гранти на створення або розвиток виробництв у переробній промисловості. Загальна сума державної підтримки для заявників — 81,9 млн грн. Міністерство економіки затвердило фінансування  дев’яти  із них – на суму 36,2 млн грн. Кошти ще для 13 підприємств, відповідно до умов програми, надаватиме Державна служба зайнятості.

«Грантова підтримка переробних підприємств є одним із ключових інструментів політики «Зроблено в Україні». Програма допомагає бізнесу запускати нові виробництва або масштабувати наявні – з сучасним обладнанням і прогнозованими умовами. У цій хвилі кошти зможуть отримати виробники харчових продуктів, фармпрепаратів, поліграфії, товарів з деревини, безпілотників. І навіть якщо заявка не пройшла з першого разу – є можливість врахувати зауваження, доопрацювати – і податись повторно. За умовами програми, кількість спроб не обмежена», – зазначив заступник Міністра економіки України Андрій Телюпа.

Компанії мають 10 робочих днів, щоб внести свою частку співфінансування: 

  • 50% вартості — для проєктів на загальних умовах
  • 20% — для виробників поліграфії, літальних апаратів (БПЛА) та підприємств у прифронтових регіонах. 

Грантова програма є частиною політики розвитку виробників «Зроблено в Україні». Фінансування надається з державного бюджету (через Міністерство економіки) та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (через Державну службу зайнятості). У 2024 році підприємства отримали 375 грантів на суму 1,8 млрд грн.

Заявки на участь можна подавати постійно – вони приймаються хвилями, що два тижні. З 12 квітня триває новий етап подання. Документи приймаються через платформу Дія.

Процедура розгляду заявок:

Крок 1: Подання заявки з бізнес-планом через платформу Дія. Заявка автоматично надсилається до обраного банку.
Крок 2: Перевірка банком (податкові борги, кредитна історія, оцінка бізнес-плану, візит на підприємство).
Крок 3: Рішення ухвалює Мінекономіки або Державна служба зайнятості.
Крок 4: Після внесення частки співфінансування — перерахування коштів заявнику.

Очікуваний термін отримання фінансування — 1–1,5 місяця після завершення хвилі та виконання всіх умов.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»