• Посилання скопійовано

Понад 26 тисяч підприємців отримали гранти від Служби зайнятості

З початку дії програми «Власна справа» понад 26 тисяч українців отримали фінансову підтримку для реалізації своїх бізнес-ідей. Серед них – понад 1600 ветеранів, ветеранок та їхніх партнерів і 260 молодих українців віком від 18 до 25 років

Понад 26 тисяч підприємців отримали гранти від Служби зайнятості

Державний центр зайнятості розповідає, що з початку дії програми «Власна справа» понад 26 тисяч українців отримали фінансову підтримку для реалізації своїх бізнес-ідей. Серед них – понад 1600 ветеранів, ветеранок та їхніх партнерів і 260 молодих українців віком від 18 до 25 років скористалися шансом втілити свої задуми в життя завдяки грантовій програмі. Створено або знаходяться на етапі створення майже 50 тисяч нових робочих місць. 

Програма «Власна справа» – урядова грантова програма, впроваджена для підтримки підприємницької ініціативи українців, яка реалізується Міністерством економіки України та Державною службою зайнятості. Її мета – допомогти людям започаткувати або розвивати мікро- та малий бізнес, створювати нові робочі місця й тим самим зміцнювати економіку країни.

Програма стартувала в липні 2022 року. У 2023 році до неї додали ветеранський компонент – «Грант для ветеранів та другого з подружжя». А вже з вересня 2024 року в межах цієї ініціативи стартував молодіжний грант, орієнтований на молодь віком від 18 до 25 років.

В межах програми передбачено фінансування на старт або розвиток своєї ідеї. Наприклад, можна отримати  мікрогрант до 250 тисяч гривень, а ветерани та члени їхніх родин можуть розраховувати на ветеранський грант до 1 мільйона гривень. Основна вимога – створити нові робочі місця. А для молоді передбачено грант до 150 тисяч гривень – без обов’язкової умови створення робочих місць, достатньо лише зареєструватися як ФОП. Підприємці прифронтових областей – Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської, Харківської, Чернігівської та Сумської – можуть отримати гранти до 500 тис. грн на створення або розвиток бізнесу.

Завдяки грантам підприємці втілювали найрізноманітніші ідеї – відкривали швейні ательє, кав’ярні та кафе, дитячі центри, автомийки, зоомагазини, а також створювали птахоферми, равликові й навіть креветкові ферми. Кожна з цих історій – про віру в себе та бажання розвивати власну справу.

 

Як подати заявку?

– Для початку напишіть бізнес-план

– Подайте заявку та бізнес-план через портал Дія.

– Пройдіть співбесіду з представниками регіонального центру зайнятості.

– Очікуйте рішення. Його повідомлять в особистому кабінеті в Дії.

– У разі позитивного рішення укладіть договір та подайте документи на відкриття рахунку.

– Використайте грантові кошти, щоб придбати обладнання, меблі для офісу, сировину, орендувати приміщення.

Програма «Власна справа» стала реальним інструментом підтримки тисяч українців, які прагнуть започаткувати або розвинути власний бізнес. Вона відкриває можливості для різних категорій населення – ветеранів, молоді, мешканців прифронтових регіонів – і допомагає перетворити ідеї на дієві проєкти.

Кожен успішний грант – це не лише особиста перемога підприємця, а й внесок у зміцнення української економіки.

Джерело: Державна служба зайнятості

Рубрика: Суспільство і життя/Економіка

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Економіка»