• Посилання скопійовано

Держбюджет-2020 уже зареєстровано в ВРУ!

15 вересня Оксана Маркарова на засіданні КМУ представила проект держбюджету на 2020 рік. КМУ його розглянув, затвердив та подав до Верховної Ради

Держбюджет-2020 уже зареєстровано в ВРУ!

15 вересня Міністр фінансів України Оксана Маркарова на засіданні КМУ представила проект Закону «Про державний бюджет України на 2020 рік». Кабінет Міністрів його розглянув, затвердив та подав до Верховної Ради у встановлений Конституцією та Бюджетним Кодексом строки.

На сайті ВРУ законопроект щодо держбюджету на 2020 рік зареєстровано під №2000 від 15.09.2019 р. 

Основні показники проекту державного бюджету на 2020 рік:

  • Доходи Державного бюджету на 2020 рік (з трансфертами) передбачені у сумі 1 079,5 млрд грн, у тому числі загального фонду – 962,7 млрд грн.
  • Видатки - у сумі 1170,0 млрд грн;
  • Мінімальна зарплата - 4723 грн (від ред. - з огляду на наведений в презентації розмір посадового окладу бюджетників на 2020 рік, прожитковий мінімум для працездатних осіб буде встановлено на рівні 2102 грн);
  • Видатки на національну безпеку  і оборону становлять 245,8 млрд гривень, що на 33,8 млрд більше, ніж у 2019 році.
  • На розвиток дорожньої інфраструктури передбачаються спрямувати  74,4 млрд грн, в тому числі Державний дорожній фонд - 69,7 млрд грн, які планується спрямувати на розвиток мережі та утримання автомобільних доріг загального користування державного значення (38,0 млрд грн), будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 22,2 млрд грн; забезпечення безпеки дорожнього руху відповідно до державних програм – 3,2 млрд грн; виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування –   6,3 млрд гривень.
  • Для підтримки енергетичної незалежності планується виділити 2 млрд грн.
  • Мета боргової політики - забезпечити зменшення відношення обсягу державного боргу до ВВП до рівня 46,7% на кінець 2020 року. Одним із шляхів реалізації такої амбітної задачі є поступове зменшення дефіциту державного бюджету (до 2,09 % ВВП в 2020).
  • Платежі за державним боргом у 2020 році становитимуть близько 438,1 млрд грн, з яких обслуговування державного боргу – 145,2  млрд грн; погашення державного боргу –  292,9 млрд гривень.
  • Прогноз фінансування державного бюджету 2020 року через надходження від приватизації державного майна приведений до реально можливих 5 млрд грн виходячи з підготовки об'єктів.
  • На 2020 рік видатки державного бюджету на освіту заплановано у сумі  136,4 млрд грн, що на  7,7 млрд грн більше, ніж у 2019 році. Вперше у проєкті Державного бюджету передбачено видатки на розвиток закладів вищої освіти в обсязі близько 0,3 млрд гривень.
  • Загальні видатки на охорону здоров’я становлять  108 млрд грн, що на  9,8 млрд більше, ніж у 2019 році. Медичну субвенцію закладено в розмірі  14,6 млрд грн., на реалізацію програми медичних гарантій для первинної, екстреної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги, реімбурсації вартості лікарських засобів  передбачено 72,1 млрд грн, на централізоване придбання медикаментів та медичних виробів - 6,6 млрд грн, на лікування громадян за кордоном - 0,7 млрд грн.
  • Витрати на розвиток культури та інформаційну сферу становлять 8,6 млрд грн, зокрема, на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури в світі - 0,1 млрд грн, на розвиток суспільного мовлення України - 2 млрд грн.
  • Фінансування Пенсійного фонду України з державного бюджету складе 172,6 млрд грн.

Кабмін також схвалив законопроект «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», розроблений для врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проєкту закону про Державний бюджет України на 2020 рік та змінами до законодавства.

Після прийняття парламентом він покращить адміністрування платежів, удосконалить управління видатками соціального спрямування з надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу, а також сприятиме запровадженню кращої практики реалізації стадій бюджетного процесу.

Презентацію щодо показників проекту Держбюджету на 2020 рік можна переглянути тут>>

***

Читайте також: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2020: прогнозні показники Мінфіну 

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Суспільство і життя/Політика

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Політика»