• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Здаєте нерухомість в оренду – втрачаєте право на пільгу

Вилучено з «Моїх новин»

Податківці нагадують, що пільги з податку на нерухомість не надаються на об'єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою отримання доходів

Здаєте нерухомість в оренду – втрачаєте право на пільгу

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

Згідно з положеннями Податкового кодексу України пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надаються на об'єкти оподаткування, які використовуються їх власниками з метою отримання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Слід нагадати, що коли у платника податків є більше одного об'єкта оподаткування, у тому числі різних видів (квартир, житлових будинків або квартир і житлових будинків, в т. ч. їх часток), база оподаткування обчислюється виходячи з сумарної площі таких об'єктів.

У 2014 році податок не нерухомість за минулий рік сплачуватимуть власники об’єктів нерухомості з розрахунку їх житлової площі.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у цьому році не сплачуватимуть власники квартир, якщо їх сумарна житлова площа не перевищує 120 кв. м. Для власників будинків „пільгова площа” визначена у розмірі 250 кв. м. А якщо у громадянина у власності є і квартири, і будинки, сумарною житловою площею до 370 кв. м., він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Таке зменшення надається один раз за кожний звітний період.

Враховуючи норми чинного законодавства, обчислення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015 році до 01 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки за період з 01.01.2014 р. по 31.03.2014 р. (включно), та із загальної площі об'єкта житлової нерухомості, у т. ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 року (включно).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: ДФС у Тернопільській області

Рубрика: Суспільство і життя/Нерухомість, житло, земля

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Нерухомість, житло, земля»