За її словами, розвиток безготівкових розрахунків - те, чим повинен опікуватись Нацбанк. В НБУ є ініціативи, які направлені на розвиток фінансової грамотності населення, щоб люди розуміли, що робити, щоб мати більш безпечні розрахунки.
"Готівкові кошти дорожчі, і у випуску, і в обробленні. Коли готівка потрапляє до рук громадянина, в торгові точки в інших місцях, де надаються послуги, вона переходить у власність юридичної або іншої фізичної особи. Для того, щоб вона повернулась, повинні провести інкасацію, перевезення цих коштів, зарахування знову цих коштів на рахунок. Тому готівка - це недешеве задоволення. Фабрики банкнотні працюють, вони потребують і фінансування, і виготовлення, і захисту. Ні для кого не секрет, що багато є нечесних громадян, які можуть користуватись підробленими грошима", - зазначила вона.
За словами Синявської, безготівка дає змогу здешевлення розрахунків. Коли людина йде до торгово-сервісної точки з платіжною карткою, вона не несе з собою готівки, усі гроші розміщуються на рахунку, а відповідно працюють в економіці. У тому випадку, коли гроші використовуються в безготівковій формі, вони розміщуються на рахунках. Рахунки використовуються банками, це дає змогу наповнювати економіку доступними ресурсами. Це те, чого зараз не вистачає, зазначила Синявська.