Головна Усі новини Держрегулювання Готівковий обіг та каса

Фізособа-«єдинник» отримав понад 1 млн грн доходу та проводить безготівкові розрахунки: чи потрібен РРО?

У разі здійснення розрахунків за реалізовані товари у безготівковій формі шляхом перерахування коштів на поточні рахунки РРО не застосовується

«Вісник. Офіційно про податки»

Пунктом 296.10 ПКУ встановлено, що РРО не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої – четвертої груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення у календарному році обсягу доходу понад 1 млн грн застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення.

Враховуючи викладене, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку другої та третьої груп, які в календарному році перевищили обсяг доходу 1 млн грн, зобов’язані з першого числа першого місяця кварталу, що настає за виникненням такого перевищення, при здійсненні своєї господарської діяльності застосовувати РРО.

Втім у разі здійснення розрахунків за реалізовані товари (надані послуги) у безготівковій формі шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки РРО не застосовується.

Юрій ЯРМОЛОВСЬКИМ,
начальник відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями
Управління перевірок окремих платників Департаменту аудиту УКРІНФОРМ України

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Держрегулювання / Готівковий обіг та каса
Теги:
Єдиний податок , Підприємці , РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 13

Новини по темі

Консультації по темі