• Посилання скопійовано

Чи можуть супермаркети надавати електронні чеки покупцям?

Чи можуть продавці не друкувати паперові фіскальні чеки для покупців, а надавати їм ці чеки в електронній формі зараз? І якщо ні, то коли така можливість у продавців нарешті з’явиться? Відповідає ДПСУ

Чи можуть супермаркети надавати електронні чеки покупцям?

Коментар до ІПК від 31.01.2020 р. №420/6/99-00-05-04-01-06/ІПК

У поточні редакції Закону №265 питання надання електронного розрахункового документу є неузгодженим на рівні термінів та визначень. Однак, з 19 квітня 2020 року у суб’єктів господарювання з’явиться цілком законне право надавати такі електронні документи покупцям.

Податківці у ІПК від 31.01.2020 р. №420/6/99-00-05-04-01-06/ІПК нагадали, що з 19 квітня 2020 року набирають чинності зміни передбачені Законом №128-ІХ до ст. 2 та 3 Закону №265.

Зокрема у новій редакції буде викладено терміни розрахунковий документ та обов’язки суб’єкта господарювання, що здійснює розрахункові операції.

Так, з 19 квітня 2020 року суб’єкти господарювання при здійсненні розрахункових операцій будуть зобов'язані надавати особі, яка отримує або повергає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.

Крім цього, з 19.04.2020 року розрахунковий документ – документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів, отримання (повернення) коштів, торгівлю валютними цінностями в готівковій формі, створений в паперовій та/або електронній формі (електронний розрахунковий документ) у випадках, передбачених цим Законом, зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або програмним реєстратором розрахункових операцій, чи заповнений вручну.

 

Що таке електронний розрахунковий документ?

Податківці наводять і роз’яснення щодо форми такого електронного документу, за яким електронний розрахунковий документ – це:

  • документ, створений реєстратором розрахункових операцій, який переведено у фіскальний режим роботи, у момент проведення розрахункової операції. Інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою;
  • документ, створений програмним РРО у момент проведення розрахункової операції та зареєстрований фіскальним сервером контролюючого органу із присвоєнням йому фіскального номера фіскальним сервером контролюючого органу або присвоєнням йому фіскального номера із діапазону номерів, сформованих фіскальним сервером, інформація в якому зафіксована у вигляді електронних даних, включаючи обов’язкові реквізити розрахункового документа за встановленою формою.

Так, електронний розрахунковий документ може надаватись з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти.

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»