• Посилання скопійовано

Особливості роботи ПРРО у нестандартних ситуаціях

Що означають фіскальні функції програмного РРО? Як бути з програмним РРО на період несправності? Як використовувати програмний РРО на період відсутності інтернету?

Особливості роботи ПРРО у нестандартних ситуаціях

Норми щодо застосування програмних РРО, як альтернативи класичним, обговорювались під час чергового сеансу «гарячої лінії» ГУ ДПС у Запорізькій області. До уваги інформація, що стосується їх роботи.

 

Що означають фіскальні функції програмного РРО?

Фіскальними функціями програмного РРО є його здатність забезпечувати одноразове занесення для довгострокового зберігання на фіскальному сервері ДПС та багаторазове зчитування і неможливість зміни підсумкової інформації:

  • про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі,
  • або про обсяг операцій з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

 

Яка інформація вноситься до Реєстру програмних РРО?

Програмні РРО мають бути зареєстрованими сервером контролюючого органу (ДПС) у відповідному реєстрі.

До Реєстру програмних РРО вносяться програмні реєстратори в момент присвоєння їм фіскального номера фіскальним сервером ДПС.

Також до цього Реєстру вносяться відомості:

  • про суб’єкта господарювання та його господарські одиниці, де застосовуються такі реєстратори,
  • дані сертифікатів електронних підписів та/або печаток, що використовуються такими РРО.

 

Як бути з програмним РРО на період поламки?

На період виходу з ладу програмного РРО проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.

 

Як використовувати програмний РРО на період відсутності інтернету?

На період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. Такий режим може тривати не більше 36 годин. У цей період створюються електронні розрахункові документи, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером ДПС.

Вони можуть використовуватись не більше 168 годин протягом календарного місяця.

Протягом 1 години після відновлення зв’язку, слід повідомити ДПС засобами телекомунікацій про час і дату початку та завершення проведення розрахункових операцій у цей період.

Також протягом 1 години після встановлення зв’язку із фіскальним сервером ДПС здійснюється передача копій створених програмним РРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера ДПС.

Такі розрахункові документи мають бути передані до моменту передачі електронного фіскального звіту, електронного фіскального звітного чека за день, коли були сформовані такі розрахункові документи.

Джерело: ДПС у Запорізькій області

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»