• Посилання скопійовано

ФОПи активізувалися зі встановленням РРО перед перевірками ДПС, – Гетманцев

Станом на 31 серпня 2023 року 304,4 тис. фізичних осіб - підприємців встановили 402,4 тис. РРО та ПРРО. РРО встановила переважна більшість ФОПів сфери торгівлі, для яких їх використання є обовʼязковим

ФОПи активізувалися зі встановленням РРО перед перевірками ДПС, – Гетманцев

Гетманцев у своєму Телеграм-каналі розповів, що станом на 31 серпня 2023 року 304,4 тис. фізичних осіб - підприємців встановили 402,4 тис. РРО та ПРРО.
Нові реєстратори, які є обовʼязковими з 1 січня 2022 року, встановлювались і в 2022-му, і в 2023 роках, попри війну. Однак, безперечно, темпи встановлення зросли з 1 серпня 2023 року.

Таким чином, на сьогодні РРО встановила переважна більшість ФОПів сфери торгівлі, для яких їх використання є обовʼязковим (крім першої групи, що працюють на офіційних ринках, та ФОПів у селах).

Окремо він нагадав,  що штрафні санкції за невикористання РРО та ПРРО для окремих категорій ФОПів починають діяти з 1 жовтня 2023 року. Про кого саме йдеться, ми зазначали тут

 
Нюанси застосування штрафів з 1 жовтня 
Нагадаємо, що наразі з 01.10.2023  застосування штрафів відновлюється стосовно всіх суб’єктів господарювання, що здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, з повним скасуванням відповідальності за порушення, вчинені з 01.01.2022 по 30.09.2023 включно. 
Але таке звільнення не поширюється на суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю підакцизними товарами або діяльність у сферах купівлі/продажу іноземної валюти, організації та проведення азартних ігор. Про це ми зауважили ось тут.
При цьому є ще категорія СГ, які не підпадають під штрафи.
З 1 жовтня 2023 року СГ звільняються від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону №265 (крім порушень при продажу підакцизних товарів), якщо вони вчинені на ТОТ, території активних та можливих бойових дій.
 
 
Кому з ФОПів слід застосовувати РРО, а кому - ні
І наостанок зазначимо, кому з ФОПів слід застосовувати РРО, а кому - ні.
Так, використання РРО/ПРРО наразі  є обовязковим для:
  • ФОПів ІІ - ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу;
  • ФОПів на загальній системі оподаткування.

Виняток становлять такі ФОПи:

– ФОПи І групи;

– ФОПи, які приймають оплату виключно банківськими переказами на реквізити IBAN, E-banking; 

– ФОПи ІІ - ІV груп, які здійснюють торгівлю у селі  за таких умов:

  • річний обсяг доходу на один структурний підрозділ за рік не перевищує  1,0 млн грн,
  • торгівля здійснюється не в одному  торговельному  об’єкті з підакцизними товарами,
  • СГ не здійснює дистанційну торгівлю товарами,
  • ОМС не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО.

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»