
Ще у квітні ми писали, що з 1 березня ДПС почала контроль за продажем в інтернеті. Про таке відстежування розрахункових операцій фізосіб ми повідомляли тут.
А на початку травня зʼявилася інформація, що ДПС провела моніторинг карткових переказів та зафіксувала 1,4 мільйона транзакцій на загальну суму 1,6 мільярда гривень.
Додаткову увагу ДПС привернули 11 тисяч українців, які отримали понад 50 переказів на рахунки. Середній чек таких транзакцій – 1142 грн.
Перші листи від ДПС до фізосіб - торговців товарами
Вже пішли перші листи від ДПС відповідним фізособам із проханням пояснити, як так виходить. Експерт вважає, що за цими листами надходитимуть листи про необхідність проведення перевірки. А за цими - вже про штрафи та донарахування податків. Тому надзвичайно важливо здійснювати продаж з офіційною реєстрацією ФОПа.
А всі, хто продає в інтернеті без ФОПа, отримають штрафи та нарахування податків, якщо не зареєструються!
Які податкові наслідки?
Окремо ми вже вказували, що використання особистої картки замість рахунку ФОПа може призвести до податкових наслідків. Про них нагадаємо далі.
Так от - якщо надходження виглядають як регулярна підприємницька діяльність, навіть без реєстрації ФОПа, вони коштуватимуть:
- ПДФО 18%.
- Військовий збір 5%.
- Штраф за неподання декларації (340 грн).