
Адвокат Богдан Янків повідомив, що податкова вперше офіційно підтвердила: код 2924 — це розрахунок, який треба фіскалізувати!
За його словами, це справжній прецедент. Раніше податкова «не помічала» номерів рахунків платників щодо платежів у виписках. Але тепер чітко сказала, що код 2924 у рахунку контрагента в банківській виписці дорівнює розрахунку банківською карткою та підлягає фіскалізації.
Податкова у своєму ІПК підтвердила:
- 2924 — це еквайринг (POS-термінал, оплата карткою). Якщо такий платіж надійшов — його треба фіскалізувати в момент розрахунку.
- 2920 — це банківська операція (IBAN, переказ між рахунками). Такі операції не фіскалізуються.
Але є нюанс:
На практиці ми стикались із випадками, коли ФОПи взагалі не мали POS-терміналів, а приймали оплату тільки через IBAN й у деяких платежах містився код 2924. У деяких банках (наприклад, Райффайзен або Сенс Банк) при таких переказах система все одно може присвоїти код 2924 — автоматично, навіть якщо це не була оплата карткою.
Це означає:
Якщо у Вас не було фактичного еквайрингу, а лише реквізити — то це, найімовірніше, технічна особливість банку, а не реальний розрахунок через POS-термінал. І податковій можна досить легко довести, що інших способів оплат, окрім IBAN, Ви не отримуєте.
Отже, коди платежів самі по собі не є однозначним підтвердженням виду операції, проте податкова може використовувати їх як один із орієнтирів для визначення платежів ФОПа, що підлягають фіскалізації.
Насправді ризик, що податкова зверне увагу саме на такі «помилкові 2924» — мінімальний. Перевірка таких нюансів можлива лише при аналізі паперових виписок, що доступні лише на документальній перевірці, яка потребує досить багато часу і зусиль.