• Посилання скопійовано

Відтепер печатки на документах – право, а не обов’язок

Підприємці можуть самостійно визначати наявність у них печатки

Відтепер печатки на документах – право, а не обов’язок

Держпіжприємство нагадує, що сьогодні, 6 листопада*, набуває чинності розроблений Держпідприємництвом Закон України від 15.04.2014 №1206-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу», який скасовує:

1) реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичної особи (170 грн) та фізичної особи – підприємця (34 грн);

2) обов’язкове використання електронного цифрового підпису юридичними особами та фізичними особами - підприємців при державній реєстрації шляхом подання електронних документів.

При ідентифікації особи заявника можна буде застосовувати способи, що використовуються у банківській сфері, або, наприклад, передавання файлу із зображенням, QR- коду, з використання IT- технологій та мобільного зв’язку.

3) обов’язкову наявність печатки у суб’єктів приватного права.

Як показує досвід розвинених країн, де печатки практично не використовуються, їх легко можна підробити. Кращим підтвердженням законності документу є підпис, а виготовлення печаток лише забирає у підприємців час і гроші.

Також документом унормовується та розширюється обсяг відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, до яких надається доступ на офіційному сайті Укрдержреєстру. Наявність повноважень для вчинення правочинів від імені юридичної особи можна буде легко перевірити за інформацією з ЄДР через мережу Інтернет.

Тож, тепер печатки мають винятково інформаційний характер, а не дозвільний, як це було раніше: підприємці після державної реєстрації вимушені були проходити ще дві процедури, які вимагали додаткових часових (5-7 днів) та грошових (близько 400 грн) витрат, – отримати дозвіл МВС на виготовлення печатки (який був скасований ще в лютому 2011 року) та власне виготовити саму печатку (4 роки Держпідприємництво відстоювало необов’язковість її застосування підприємцями).

*Держпідприємництво уже повідомляло раніше про набрання чинності Закону 30 жовтня 2014 р. Ця неточність пов'язана з тим, що за даними з сайту ВРУ Закон вперше було опубліковано в "ОВУ" 30.04.2014 р. Хоча сама ВРУ вважає датою набрання чинності 06.11.2014 року (з часу публікації Закону в "Голосі України" 06.05.2014 р.)

Джерело: Державна регуляторна служба України

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Підприємництво»