• Посилання скопійовано

Змінено порядок призначення керівників великих держпідприємств

Для запровадження цієї новації всі 3374 суб’єкти держсектору будуть розділені на дві частини: великі компанії, яких є понад 60, та всі решта

Змінено порядок призначення керівників великих держпідприємств

Уряд змінив порядок призначення керівників великих державних підприємств, що забезпечить прозорий та професійний підхід в цьому питанні. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус на брифінгу в Будинку Уряду 14 січня.

«Сьогодні постановою Кабінету Міністрів ми міняємо порядок призначення керівників крупних важливих державних підприємств», - повідомив Міністр.

Для запровадження цієї новації всі 3374 суб’єкти держсектору будуть розділені на дві частини: великі компанії, яких є понад 60, та всі решта.

«Дефініція великої компанії – це активи, які перевищують 2 млрд. грн., або оборот компанії перевищує 1,5 млрд. грн. На даний момент таких компаній понад 60»,  - розповів Айварас Абромавичус.

Для цих 60 компаній профільні міністерства за допомогою незалежних комісій будуть відбирати кандидатів. Айварас Абромавичус зазначив, що тут буде використовуватися досвід Міністерства інфраструктури, яке вже розмістило на сайті оголошення про конкурс кандидатів на посади генеральних директорів «Укрзалізниці» та аеропорту «Бориспіль» - відповідно надійшло близько 200 та 100 заявок.

«Там прозора система полягає в тому, що незалежні експерти відбирають кращих кандидатів від 2 до 5 та рекомендують їх комітету по номінації», - розповів Міністр.

Комітет по номінації складатиметься з 5 міністрів – «економіки, фінансів, інфраструктури, вугільної промисловості та агрополітики». Інші 5 членів комітету по номінації будуть незалежні експерти.

«Ця комісія буде вибирати одного кандидата та пропонуватиме на Кабміні, адже саме Уряд затверджуватиме керівників ключових підприємств держсектора», - розповів Айварас Абромавичус.

Міністр наголосив, що це перші кроки щодо поліпшення корпоративного управління. На його думку, надалі всі держкомпанії потрібно корпоратизувати, з дотриманням західних стандартів такого управління - створення наглядових рад, інституту незалежних директорів. Він висловив сподівання, що «номінаційний комітет надалі також буде утверджувати незалежних членів наглядових рад цих же компаній».

«Дуже багато кандидатів на посади директорів ключових компаній, тому потрібно підійти до цього  професійно, прозоро. Будемо все виносити на публічний простір», - наголосив Айварас Абромавичус.

 

Джерело: КМУ

Рубрика: Держрегулювання/Підприємництво

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Підприємництво»