Суб’єкти господарювання, яких позбавили ліцензій, можуть скористатися правом оскаржити рішення органу ліцензування та звернутися до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при Державній регуляторній службі,, - наголошують у ДРС.
«Така Рада є постійно діючим колегіальним органом. Це унікальний і практично єдиний в Україні механізм досудового вирішення спорів у сфері ліцензування», - нагадала підприємцям Голова Державної регуляторної служби України.
До складу Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування на даний час входять 30 фахівців у сфері ліцензування (18 представників громадських організацій та 12 державних службовців різних відомств, що складає 60% та 40% відповідно). Рада діє за регламентом, що затверджується спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування, тобто ДРС.
До обов'язків Ради належить розгляд апеляцій та інших скарг здобувачів ліцензії, ліцензіатів на дії органу ліцензування або інших заявників щодо порушення законодавства у сфері ліцензування.
На кожному засіданні члени Ради заслуховують дві сторони: як підприємців, які звернулися до ДРС у зв’язку з позбавленням ліцензії, так і представників контролюючих органів, які займаються перевіркою виконання ліцензійних умов підприємцями.
Крім того, на засіданнях Ради:
- розглядаються звернення органів ліцензування щодо отримання погодження на проведення позапланових перевірок додержання ліцензіатами вимог ліцензійних умов;
- розглядаються пропозиції щодо запровадження ліцензування нового чи скасування чинного виду господарської діяльності, частини (частин) виду господарської діяльності;
- розробляються рекомендації стосовно вдосконалення державної політики у сфері ліцензування;
- проводиться експертиза проектів нормативно-правових актів або пропозицій у сфері ліцензування.
З протоколами засідань Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування при Державній регуляторній службі України можна ознайомитись на веб-сайті ДРС.