Головна Усі новини Держрегулювання Підприємництво

З 28 квітня діє новий модельний статут: що змінилося?

Нарешті Уряд опублікував на своєму сайті Постанову № 367. Нею запроваджуються правила реєстрації статутів на підставі модельного статуту та затверджено нову редакцію модельного статуту. Постанова №367 почала діяти з 28 квітня

Кабінет Міністрів України вніс зміни до деяких постанов з метою забезпечення скасування зайвих адміністративних процедур, які ускладнюють ведення підприємницької діяльності, а також приведення підзаконних нормативно-правових актів у відповідність до законів України та міжнародно-правових зобов’язань України. 

Зокрема, за Постановою №367:

  • у разі подання для державної реєстрації створення товариства з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю (далі — модельний статут), або переходу товариства з обмеженою відповідальністю на діяльність на підставі модельного статуту документів в електронній формі редакція модельного статуту, на підставі якого діє товариство з обмеженою відповідальністю, визначається товариством з обмеженою відповідальністю (його засновниками) шляхом обрання варіантів "за замовчуванням" або відповідних положень модельного статуту, затвердженого цією постановою;
  • у разі подання для державної реєстрації створення товариства з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, або переходу товариства з обмеженою відповідальністю на діяльність на підставі модельного статуту документів у паперовій формі вважається, що обрано варіанти "за замовчуванням";
  • портал електронних сервісів повинен забезпечувати формування за єдиним алгоритмом цифрового коду модельного статуту, що дає змогу ідентифікувати автоматичними засобами редакцію модельного статуту, на підставі якого діє товариство з обмеженою відповідальністю;
  • модельний статут, затверджений постановою КМУ від 16.11.2001 р. №1182 (Офіційний вісник України, 2011 р., №90, ст. 3268), застосовується виключно щодо товариств з обмеженою відповідальністю, які діють на його підставі на момент набрання чинності цією постановою, до моменту їх переходу на діяльність на підставі власного статуту або модельного статуту, затвердженого цією постановою;
  • товариства з обмеженою відповідальністю, які на момент набрання чинності цією постановою діяли на підставі модельного статуту, затвердженого постановою КМУ від 16.11.2011 р. №1182 і до 18 червня 2019 р. не перейшли на діяльність на підставі власного статуту або модельного статуту, затвердженого цією постановою, з 18 червня 2019 р. вважаються такими, що перейшли на діяльність на підставі модельного статуту, затвердженого цією постановою, шляхом обрання варіантів "за замовчуванням".

Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування, крім абзацу третього пункту 1 цієї постанови, який набирає чинності з 1 липня 2019 р., абзацу четвертого пункту 2 цієї постанови, який набирає чинності з 15 травня 2019 р., пункту 4 цієї постанови, який набирає чинності з 18 червня 2019 р., та пунктів 1, 8, 9, 10, 13, 14 та 15 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 липня 2019 року.

Постанову №367 було опубліковано в "Урядовому Кур'єрі" №82 від 27.04.2019 року. Відповідно, з 28 квітня 2019 року починає діяти новий модельний статут. З текстом можна ознайомитися тут>>

***

Читайте також: Урядові новації для бізнесу: онлайн-реєстрація змін до статуту та ще 5 змін 

Джерело
Урядовий портал
Рубрика:
Держрегулювання / Підприємництво
Теги:
Підприємці , Реєстрація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 4

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?