На думку експертів, головний кошторис країни вийшов занадто оптимістичним.
"Такого зростання економіки не відбудеться, а відповідно не буде і доходів, на які розраховує уряд. Вже зрозуміло, що поточний план за доходами не буде виконаний. Про це свідчать негативні тенденції останніх місяців як щодо зниження бюджетних доходів, так і відносно погіршення економічної ситуації, - зазначає директор Центру "CASE-Україна" Дмитро Боярчук. - Бюджет, в якому обіцяють збереження стабільності та продовження розвитку, в той час як у всьому світі криза, це додатковий PR-хід перед виборами".
Генеральний директор Бюро економічних і соціальних досліджень Валерій Гладкий вважає дивними очікування уряду збільшити доходи бюджету за рахунок економічного зростання в умовах гальмування зростання промисловості, сільського господарства і припливу інвестицій. "Можна зараз написати що завгодно, з будь-якими цифрами, його все одно переглянуть", - додає він.
За словами експерта, буде краще, якщо бюджет схвалюватиметься вже після парламентських виборів, хоча в такому випадку існують ризики його неухвалення до початку нового бюджетного року.