Головна Усі новини Держрегулювання Закони та підзаконні акти

Президент підписав Закон «Про Вищу раду правосуддя»

Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діятиме в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів

Сьогодні, 3 січня, Президент Петро Порошенко підписав Закон від 21.12.2016 р. №1798-VIII «Про Вищу раду правосуддя» (раніше - законопроект №5180) під час зустрічі з головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком та заступником Глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим.

Нагадаємо, що документ був ухвалений Верховною Радою 21 грудня.

Глава держави зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи – були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя (ВРП). «Орган, який прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що законопроект «Про Вищу раду правосуддя» був підтриманий партнерами з Ради Європи і Європейського Союзу. «Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню одного з  ключих прав українських громадян – права на справедливість, права на справедливий суд», - наголосив він.

Президент підкреслив, що створення нового конституційного органу - Вищої ради правосуддя - є одним із важливих складових судової реформи.

Глава держави подякував Верховній Раді, яка дослухалась до його пропозиції, підтримала цей Закон та схвалила його у терміни, які дозволяють ВРП вже у 2017 році повноцінно запрацювати.

Петро Порошенко також підписав Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, які, зокрема, урегулюють питання фінансування цього нового органу.  

Нагадуємо, що згідно з Законом, Вища рада правосуддя є колегіальним, незалежним конституційним органом державної влади та суддівського врядування, який діє в Україні на постійній основі для забезпечення незалежності судової влади, її функціонування на засадах відповідальності, підзвітності перед суспільством, формування доброчесного та високопрофесійного корпусу суддів, додержання норм Конституції і законів України, а також професійної етики в діяльності суддів і прокурорів.

Законодавчим актом встановлено:

- юридичний статус ВРП як колегіального, незалежного конституційного органу суддівського врядування, який діє у системі правосуддя України на постійній основі;

- порядок обрання (призначення) на посади членів ВРП за прозорими процедурами;

- підстави для звільнення члена ВРП з посади та підстави припинення його повноважень;

- порядок розгляду питань, що належать до повноважень ВРП, стосовно:

  • формування суддівського корпусу;
  • розгляду справ щодо порушення вимог законодавства про несумісність;
  • дисциплінарного провадження щодо суддів;
  • розгляду скарг на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді чи прокурора;
  • звільнення судді з посади тощо.

Більшість норм цього Закону наберуть чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Точна дата публікації поки невідома.

Джерело
Прес-служба Президента України
Рубрика:
Держрегулювання / Закони та підзаконні акти
Теги:
Суд

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі