• Посилання скопійовано

Податкові пільги бізнесу та інші антивірусні заходи – підписано та опубліковано закони!

Підписані Президентом та опубліковані чотири важливі закони, спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні. Закон про коронавірус та Закон зі змінами до ПКУ щодо пільг платникам податків вже набрали чинності!

Податкові пільги бізнесу та інші антивірусні заходи – підписано та опубліковано закони!

Президент В. Зеленський підписав чотири важливі закони, спрямовані на протидію пандемії коронавірусу в Україні. Про це свідчить інформація з карточок відповідних законопроектів.

УВАГА! Усі нижченаведені закони вже опубліковані в "Голосі України" від 17.03. 2020 р. №51(7138).

 

1. Закон від 17.03.2020 р. №530-IX (раніше законопроект №3219) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19). 

Цим Законом на час карантину забороняються перевірки бізнесу, дозволяється дистанційна робота, вводяться адмінштрафи та підвищується кримінальна відповідальність за порушення карантину. Крім того, введення карантину тепер вважатиметься форс-мажором. Більше про зміни читайте тут.

Цей Закон набрав чинності 17 березня 2020 року (з дня опублікування).

 

2. Закон від 17.03.2020 р. №533-IX (він же законопроект №3230) "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". Набрав чинності 18 березня 2020 року (з дня, наступного за опублікуванням).

Частина із внесених цим Законом змін:

  • не застосовуватимуться штрафні санкції за порушення податкового законодавства, вчинені з 1 березня по 31 травня 2020 року;
  • встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок ДПС з  18  березня  по  31  травня  2020 року;
  • подовжено до 1 липня 2020 року термін подання річної декларації про доходи;
  • тимчасово звільняються від нарахування та сплати  ЄСВ всі ФОПи, особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства за періоди з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року за себе;
  • не нараховується та не сплачується у період з 1 березня року по 30 квітня 2020 року плата за землю;
  • об’єкти нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно за період з 1 березня по 30 квітня 2020 року.

Більше про усі зміни читайте в нашій аналітиці.

 

3. Закон України від 17.03.2020 р. №531-IX (раніше законопроект №2538) "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються Особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров'я". Набрав чинності  18 березня 2020 року (з дня, наступного за опублікуванням).

Цим документом визначено Особу, уповноважену на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (Закупівельна організація). Нею є юридична особа, утворена центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, та уповноважена здійснювати закупівлі лікарських засобів, медичних виробів, інших товарів і послуг за кошти державного бюджету, а також за кошти грантів (субгрантів) для виконання програм Глобального фонду. Крім того, продовжено до 31 березня 2022 року термін дії реєстраційних посвідчень на лікарські засоби, що закуповуються спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі, виданих до 31 березня 2020 року. Більше про внесені зміни читайте у нашій новині або на сайті ВРУ.

 

4. Закон від 17.03.2020 р. №532-IX (раніше законопроект №2539) "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення доступності лікарських засобів, медичних виробів та інших товарів, які закуповуються за кошти державного бюджету, та створення умов для закупівель у сфері охорони здоров’я за кошти державного бюджету".

Ним, серед іншого,  тимчасово, до 31 грудня 2022 року, звільняються від оподаткування ПДВ:

  • операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за кошти державного бюджету особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я;
  • операції з постачання на митній території України лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що закуповуються за кошти державного бюджету особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров'я. При цьому, норми пункту 198.5 та статті 199 ПКУ не застосовуються;
  • операції з безоплатного постачання (передачі) особою, уповноваженою на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що були ввезені та/або поставлені на митній території України відповідно до підпунктів 1 та 2 цього пункту, на користь структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або суб’єктів господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • операції з безоплатного постачання (передачі) лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що були ввезені та/або поставлені (передані) на митній території України відповідно до  підпунктів 1-3 цього пункту, у разі здійснення перерозподілу таких лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них у встановленому законодавством порядку між структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та/або суб’єктами господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики;
  • операції з безоплатного постачання (передачі) у системі охорони здоров’я до кінцевого споживача (пацієнта), у тому числі з метою надання необхідних медичних послуг та лікарських засобів, що передбачені програмою медичних гарантій, лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них, що були ввезені та/або поставлені (передані) на митній території України відповідно до підпунктів 1-4 цього пункту, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або суб’єктами господарювання, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики.

Докладніше про зміни ми писали у цій новині.

Цей Закон набере чинності з 1 квітня 2020 року (першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування), крім підпункту 1 пункту 3 розділу І цього Закону, що набрав чинності з 18 березня 2020 року (дня, наступного за днем опублікування цього Закону).

 ***

Читайте також аналітичні статті від редакції:

Всі новини на тему пандемії коронавірусу читайте тут>>

Автор: Волос Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»