• Посилання скопійовано

Україна може отримати новий Митний кодекс у 2026 році

Перспективи щодо євроінтеграційного руху українського митного законодавства: планується завершити розробку проєкту нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС до кінця квітня й очікується його остаточне схвалення Верховною Радою у січні 2026 р.

Україна може отримати новий Митний кодекс у 2026 році

Міністерство фінансів України розповідає, що Керівний комітет з розробки нового Митного кодексу України затвердив графік підготовки та ухвалення документа.

«Плануємо завершити розробку проєкту нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС до кінця квітня та очікуємо на його остаточне схвалення Верховною Радою у січні 2026», – такі перспективи щодо євроінтеграційного руху українського митного законодавства окреслив заступник Міністра фінансів Юрій Драганчук під час засідання Керівного комітету з розробки нового Митного кодексу України.

Розробка нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС є ключовою рекомендацією для України у Звіті щодо розширення ЄС, оприлюдненому восени минулого року. Прогрес, досягнутий до 1 вересня, увійде до звіту за 2025 рік і вплине на поточну оцінку готовності України до вступу в ЄС. 

«Митний кодекс – це основа Митного союзу і без відповідного митного законодавства вступ до ЄС неможливий. Тому підготовка нового Митного кодексу зараз є пріоритетом для Держмитслужби. Докладаємо усіх зусиль, щоб якнайшвидше завершити першу версію Митного кодексу і розраховуємо на початку травня почати обговорювати її з суспільством», – зазначив заступник Голови Держмитслужби Владислав Суворов.

Як підкреслив Томаш Міхалек, представник DG TAXUD, «ми очікуємо повного узгодження митного законодавства України та ЄС, бо наступного дня після вступу у вас буде напряму застосовуватися Митний кодекс ЄС». Він підтвердив подальшу готовність DG TAXUD надавати технічні консультації українській стороні (зокрема, щодо термінології), експертизу розроблених документів, а також інформувати щодо поточних змін, яких зазнає Митний кодекс ЄС. 

Вітяніс Алішаускас, міжнародний експерт EU4PFM з митних питань, відзначив прогрес у розвитку нового Митного кодексу та наголосив на наступних 3-х ключових етапах, яких очікують від української сторони: готовність тексту для перекладу, передача документу урядом до Верховної Ради та очікувана дата ухвалення парламентом.  

«Ми плануємо у квітні закінчити підготовку тексту, а у травні розпочати його переклад, який у червні буде передано для оцінки експертам DG TAXUD. До парламенту плануємо направити до 31 серпня. У жовтні будемо просити народних депутатів прийняти його за основу, після чого розпочнеться підготовка до 2-го читання, щоб у січні 2026 новий Митний кодекс був готовий до прийняття як закон. Після цього будемо очікувати оцінку ЄС – уже як прийнятого закону. У цей час працюватимемо над підзаконними актами. Наша мета – щоб у 2027 році в Україні повністю запрацювало митне законодавство, відповідне законодавству ЄС. Ми готові до такого амбітного підходу», – розповів директор Департаменту митної політики Мінфіну Олександр Москаленко.

Такий таймлайн затверджено рішенням Керівного комітету з підготовки нового Митного кодексу України на основі Митного кодексу ЄС. 

Нагадаємо, що розробка розпочалася у березні 2024 та спрямована на виконання вимог до України як країни-кандидатки на вступ до ЄС. Для цього сформовано 15 робочих груп, до складу яких увійшли представники Мінфіну, Держмитслужби, експерти Програма ЄС з підтримки системи управління державними фінансами в Україні (EU4PFM) та Проєктного офісу реформ при Мінфіні. 

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»