• Посилання скопійовано

Як отримати статус УБД: ключові зміни та покрокова інструкція

Отримати статус УБД можна через ЄДР ветеранів війни, куди ВЧ зобов’язані внести відомості упродовж 5 днів з початку виконання бойового завдання чи шляхом подання документів особисто до комісії Міноборони, яка займається розглядом таких матеріалів

Як отримати статус УБД: ключові зміни та покрокова інструкція

Міноборони розповідає, що військовослужбовці Збройних сил України та інших військових формувань, які брали або беруть участь у бойових діях, мають право на отримання статусу учасника бойових дій (УБД). Цей статус гарантує державні пільги та соціальні гарантії.

 

Як отримати статус УБД

«Отримати статус учасника бойових дій можна двома шляхами. Перший – автоматично через Єдиний державний реєстр ветеранів війни, куди уповноважені особи військових частин зобов’язані внести відповідні відомості упродовж п’яти днів з моменту початку виконання бойового завдання. Другий – шляхом подання документів особисто до однієї з 21 комісії Міністерства оборони, які займаються розглядом таких матеріалів», – зазначив заступник Міністра оборони України бригадний генерал юстиції Сергій Мельник.

Для самостійного звернення необхідно подати:

  • заяву за встановленою формою
  • дві фотокартки 3×4 на матовому папері
  • документи, що підтверджують участь у бойових діях.

Заява надсилається поштою до комісії того органу військового управління, якому підпорядкована військова частина. Якщо заявник не має оригіналів необхідних документів, комісія може самостійно витребувати їх у межах міжвідомчої взаємодії.

 

Терміни розгляду заяви

Дані, внесені до Єдиного реєстру ветеранів війни, обробляються автоматично в режимі реального часу.

Комісії ухвалюють рішення упродовж одного місяця з дня отримання заяви.

 

Можливі причини відмови у наданні статусу

Надання статусу УБД може бути відхилене у таких випадках:

  • відсутність правових підстав або необхідних документів
  • подання недостовірної інформації
  • наявність обвинувального вироку суду за умисний тяжкий або особливо тяжкий злочин під час бойових дій.

Рішення комісії можна оскаржити у судовому порядку. Якщо причини відмови усунуті, заявник може подати документи повторно.

 

Що робити, якщо посвідчення УБД втрачено?

Чинні військовослужбовці подають рапорт до командира підрозділу.

Звільнені з військової служби – заяву до ТЦК та СП за місцем реєстрації.

Відновлення документа можливе лише після подання заяви до Нацполіції про втрату посвідчення та публікації оголошення про його недійсність у друкованих медіа.

«Військовослужбовці, які потрапили у полон або були визнані зниклими безвісти, також мають право на отримання статусу УБД, за винятком тих, хто добровільно здався в полон або дезертирував. Документи для них подають командири військових частин», – пояснив Сергій Мельник.

Детальна інформація про процедуру оформлення статусу УБД, контактні дані комісій, а також зразки заяв доступні на сайті social.mil.gov.ua.

Повний перелік категорій осіб, які належать до учасників бойових дій, міститься у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Джерело: Міністерство оборони України

Рубрика: Держрегулювання/Закони та підзаконні акти

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Закони та підзаконні акти»