• Посилання скопійовано

Заява щодо ліцензії на право зберігання пального: інструкція із заповнення та подання (+6 зразків Заяв)

Наразі Законом №3817 передбачено два види ліцензій щодо зберігання пального: на право зберігання пального і на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки

Заява щодо ліцензії на право зберігання пального: інструкція із заповнення та подання (+6 зразків Заяв)
  • Бланк Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального (далі – Заява), особливості її складання і подання, а також іншу корисну інформацію дивіться на нашому сайті за посиланням.

  • Форму Заяви затверджено постановою КМУ від 04.04.2025 №374 «Деякі питання ведення єдиних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, ліцензіатів та місць обігу пального».

  • Ще більше бланків звітності, договорів, типових форм, заяв і первинних документів (усього понад 900 бланків та типових форм) ви знайдете на нашому сайті у розділі бланків.

  • Всі новини від редакції «Дебет-Кредит» про пальне дивіться за посиланням

Хто має отримувати ліцензію

Порядок зберігання та обігу пального регулюється Законом України від 18.06.2024 №3817 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №3817).

Наразі Законом №3817 передбачено два види ліцензій щодо зберігання пального:

  • на право зберігання пального (пп. 23 ч. 2 ст. 41 Закону №3817);  
  • на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (пп. 24 ч. 2 ст. 41 Закону №3817).

Перший вид ліцензій мають отримувати ті суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність зі зберігання пального. Тобто вони зберігають інших суб’єктів господарювання на підставі відповідних договорів. 

Щодо другого виду ліцензій, то її назва говорить сама за себе. Тобто такі ліцензії повинні отримувати ті суб’єкти господарювання, які зберігають пальне виключно для власних потреб або для переробки (тобто не для продажу і не надають послуг зі зберігання пального).

 

Кому ліцензія на зберігання пального не потрібна?

Ліцензії на зберігання пального отримувати не потрібно на місця зберігання пального, що використовують (ч. 4 ст. 28 Закону №3817):

  • підприємства, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного/місцевого бюджету;
  • підприємства, установи та організації системи державного резерву;
  • суб’єкти господарювання для зберігання пального для власних виробничо-технологічних потреб, яке використовують виключно на нафто- та газовидобувних майданчиках, бурових платформах і не реалізують його в місцях оптової або роздрібної торгівлі.

Важливо! Також не потрібна ліцензія, якщо пальне зберігається (ч. 5 ст. 28 Закону №3817):

  • виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
  • у споживчій тарі кожна об’ємом ≤ 60 л.

Крім того, суб’єкт господарювання має право зберігати власне пальне та пальне, що належить іншому суб’єкту господарювання, без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним, на які отримано відповідну ліцензію (ч. 3  ст. 28 Закону №3817).

 

Хто видає ліцензії на зберігання пального

Видають ліцензії, тобто є органом ліцензування для ліцензій на зберігання пального, територіальні органи ДПС за основним місцем обліку платника податків (абз. 3 п. 65 ч. 1 ст. 1; ч. 7 ст. 41 Закону №3817). 

Інформація про видані ліцензії на зберігання пального обох видів та дані про отримувача ліцензії вноситься до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (далі – Єдиний реєстр), що містить, зокрема, адреси місць зберігання пального у стаціонарних резервуарах та ідентифікатори об’єктів оподаткування (пп. 7 ч. 4 ст. 35 Закону №3817).

Суб’єкти господарювання повинні отримувати ліцензії на право зберігання пального та на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки на кожне місце зберігання пального (ч. 2 ст. 28 Закону №3817). 

 

Форма заяви, способи та випадки її подання

Заява на отримання ліцензій може подаватися у паперовій або електронній формі (ч. 2 ст. 43 Закону №3817). 

Орган ДПС може прийняти рішення про відмову видачі ліцензії у строк не пізніше 20 робочих днів з дня одержання від заявника заяви про отримання ліцензії (пп. 1 ч. 7 ст. 43 Закону №3817).

Форму Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального та Порядок її заповнення затверджено постановою КМУ від 04.04.2025 №374 (далі – Порядок №374). 

Передбачено такі випадки подання цієї заяви:

  1. Отримання ліцензії (зазначена вище форма подається у випадку отримання  обох видів ліцензій на зберігання пального); 
  2. Внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі;
  3. Внесення чергового платежу за отриману ліцензію;
  4. Припинення дії ліцензії;
  5. Отримання витягу з Єдиного реєстру.

Далі розглянемо порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального для кожного із вищевказаних випадків. 

 

1. Подання заяви для отримання ліцензії

Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального для отримання ліцензії наведено у таблиці 1.

 

Таблиця 1. Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального для отримання ліцензії


пункту
Назва Як заповнюється при отриманні ліцензії
на право зберігання пального на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки
1 Заява подається до – Найменування та код органу ліцензування, до якого подається заява (тобто органу ДПС за місцезнаходженням заявника)
2 Вид заяви Проставляється позначка у графі «Отримання ліцензії»
3 Вид ліцензії Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального» Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки
4 Реквізити заявника/ліцензіата Зазначається:
  • для юридичних осіб – найменування, місцезнаходження, код згідно з ЄДРПОУ;
  • для ФОПів – прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), адреса місцезнаходження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та/або номер паспорта громадянина України (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
  • для осіб, уповноважених на ведення обліку діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи, і таких, які є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів, – найменування та код уповноваженої особи згідно з ЄДРПОУ і податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору згідно з п. 63.6 ПКУ;
  • для іноземних суб’єктів господарської діяльності – повне найменування нерезидента українською мовою та податковий номер нерезидента на території України, присвоєний відповідним податковим органом під час взяття на облік
5 Спосіб отримання ліцензії Проставляється позначка у полі «у загальному порядку»   За вибором заявника  позначка проставляється:
– або у полі «у загальному порядку»;
– або у полі «в автоматичному режимі». Отримання ліцензій в автоматичному режимі здійснюється відповідно до ст. 47 Закону №3817
6 Реєстраційний номер ліцензії При поданні заяви на отримання ліцензії не заповнюється
7 Адреса місця провадження господарської діяльності заявника/ліцензіата У цьому пункті наведена таблиця, яку слід заповнювати так:
  •  графах 1 – 11 зазначається адреса місць зберігання пального в стаціонарних резервуарах. Адреса зазначається у форматі: область, район, населений пункт (крім мм. Києва та Севастополя), вулиця, номер будинку, корпусу, офісу/квартири. Кожна адреса зазначається в окремому рядку таблиці. Детально про заповнення кожної графи адреси написано у виносці «**», наведеній у формі заяви;
  • у графі 12 – вказується кадастровий номер земельної ділянки, де знаходиться місце зберігання пального;
  • у графі 13 – ідентифікатор об’єкта оподаткування (має співпадати з ідентифікатором, зазначеним у формі №20-ОПП);
  • у графі 14 – код/коди адміністративно-територіальної одиниці або території територіальної громади згідно з КАТОТТГ для зазначення місця зберігання пального у стаціонарних резервуарах
8 Місткість кожного окремого стаціонарного резервуара, що використовується для зберігання пального Для кожного окремого стаціонарного резервуара зазначаються їх інвентаризаційні номери, місткість у літрах (із округленням до двох знаків після коми); Не заповнюється
9 Загальна місткість стаціонарних резервуарів, що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (літри) Не заповнюється Вказується загальна місткість стаціонарних резервуарів в літрах (з округленням до двох знаків після коми)
10 Загальна місткість ємностей (для ємностей місткістю понад 250 літрів кожна), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (літри) Не заповнюється Вказується загальна місткість ємностей (для ємностей місткістю понад 250 літрів кожна) в літрах (із округленням до двох знаків після коми)
11 Відомості про наявність ємностей та/або споживчої тари (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони), кожна – об’ємом до 60 літрів включно) (для ємностей місткістю до 250 літрів кожна та загальною місткістю ємностей та/або споживчої тари понад 500 літрів включно), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки Не заповнюється Проставляється відмітка в разі наявності у заявника відповідної тари
12 Відомості про наявність ємностей та/або споживчої тари (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони), кожна – об’ємом до 60 літрів включно) (для ємностей місткістю до 250 літрів кожна та загальною місткістю ємностей та/або споживчої тари до 500 літрів включно), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки Не заповнюється Проставляється відмітка в разі наявності у заявника відповідної тари
13 Інформація про внесення платежу за ліцензію Зазначаються: код класифікації доходів бюджету, сума внесеного платежу, номер і дата платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати за відповідну ліцензію.
Цей пункт не заповнюється, якщо заявником ставиться відмітка в пункті 12 (відповідно до ч. 2 ст. 53 Закону №3817 ліцензія в цьому випадку є безоплатною)
14 Ознайомлений з вимогами законодавства у сфері ліцензування і здійснення контролю за обігом пального Ці пункти не мають полів для заповнення. Ними просто стверджується, що заявник ознайомлений з вимогами законодавства у сфері ліцензування і здійснення контролю за обігом пального. І підтверджує достовірність наданої інформації
15 Підтверджую достовірність інформації, зазначеної у заяві та доданих документах (відповідальність за достовірність даних у документах, поданих разом із заявою, несе заявник)
16 Підтверджую надання копій документів, визначених частиною п’ятою статті 43 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»**** У табличці надається перелік документів, що додаються до заяви, це мають бути (ст. 43 Закону №3817):
– документи, що підтверджують право власності або право користування земельною ділянкою, на якій розташовано місце зберігання пального;
– сертифікат (акт), що підтверджує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта нерухомого майна, або інші документи, що підтверджують прийняття об’єктів в експлуатацію відповідно до законодавства, щодо всіх об’єктів у місці зберігання пального, необхідних для зберігання пального;
– дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію/застосування машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки
 
документ про річну сплату ліцензії – копія платіжної інструкції

Зразок 1 (на право зберігання пального) (Завантажити)

Зразок 2 (на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки) (Завантажити)

 

2. Подання заяви для внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі

Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального для внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі, наведено у таблиці 2.

 

Таблиця 2. Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального для внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі


пункту
Назва Як заповнюється щодо ліцензії
на право зберігання пального на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки
1 Заява подається до – Найменування та код органу ліцензування, до якого подається заява (тобто органу ДПС за місцезнаходженням заявника)
2 Вид заяви Проставляється позначка у графі «Внесення змін до відомостей, що містяться в Єдиному реєстрі»
3 Вид ліцензії Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального» Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
4 Реквізити заявника/ліцензіата Заповнюється так само, як при отриманні ліцензії (див. вище)
5 Спосіб отримання ліцензії Не заповнюється
6 Реєстраційний номер ліцензії Проставляється реєстраційний номер ліцензії щодо якої вносяться зміни
7 Адреса місця провадження господарської діяльності заявника/ліцензіата Адреса вказується та сама, що й при подані заяви на отримання ліцензії (див. вище).
Зверніть увагу! У разі зміни місцезнаходження подається заява про отримання нової ліцензії.
Заява не подається в разі зміни назви області, району, населеного пункту, вулиці, інших об’єктів топоніміки населених пунктів відповідно до законодавства чи у зв’язку зі зміною коду адміністративно-територіальної одиниці або території територіальної громади згідно з КАТОТТГ
8 Місткість кожного окремого стаціонарного резервуара, що використовується для зберігання пального У разі зміни інформації про резервуари для зберігання пального вказується нова інформація в розрізі кожного окремого стаціонарного резервуара, а саме – їх інвентаризаційні номери, місткість у літрах (із округленням до двох знаків після коми) Не заповнюється
9 Загальна місткість стаціонарних резервуарів, що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (літри)» Не заповнюється У разі зміни інформації про загальну місткість стаціонарних резервуарів – вказується нова загальна місткість (в літрах з округленням до двох знаків після коми)
10 Загальна місткість ємностей (для ємностей місткістю понад 250 літрів кожна), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (літри)» Не заповнюється У разі зміни інформації – вказується нова загальна місткість ємностей (для ємностей місткістю понад 250 літрів кожна) в літрах (із округленням до двох знаків після коми)
11 Відомості про наявність ємностей та/або споживчої тари (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони), кожна – об’ємом до 60 літрів включно) (для ємностей місткістю до 250 літрів кожна та загальною місткістю ємностей та/або споживчої тари понад 500 літрів включно), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки Не заповнюється Проставляється відмітка в разі наявності у заявника відповідної тари
12 Відомості про наявність ємностей та/або споживчої тари (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони), кожна – об’ємом до 60 літрів включно) (для ємностей місткістю до 250 літрів кожна та загальною місткістю ємностей та/або споживчої тари до 500 літрів включно), що використовуються для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки Не заповнюється Проставляється відмітка в разі наявності у заявника відповідної тари
13 Інформація про внесення платежу за ліцензію» Не заповнюється

Зразок 3 (Зміна відомостей) (Завантажити)

 

3. Подання заяви про внесення чергового (щорічного) платежу

Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального про внесення чергового (щорічного) платежу за надану ліцензію наведено у таблиці 3.

 

Таблиця 3. Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального про внесення чергового (щорічного) платежу за надану ліцензію


пункту
Назва Як заповнюється щодо ліцензії
на право зберігання пального на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки
1 Заява подається до – Найменування та код органу ліцензування, до якого подається заява (тобто органу ДПС за місцезнаходженням заявника)
2 Вид заяви обирається позиція «Внесення чергового платежу за надану ліцензію»
3 Вид ліцензії Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального» Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
4 Реквізити заявника/ліцензіата Заповнюється так само, як при отриманні ліцензії (див. вище)
5 Спосіб отримання ліцензії не заповнюється
6 Реєстраційний номер ліцензії Проставляється реєстраційний номер ліцензії щодо якої внесено черговий платіж
7 – 12 Не заповнюються
13 Інформація про внесення платежу за ліцензію» Інформація про внесення платежу за ліцензію: зазначаються код класифікації доходів бюджету, сума внесеного платежу, номер і дата платіжної інструкції, що підтверджує внесення річної плати за відповідну ліцензію.

Зразок 4 (про внесення чергового платежу) (Завантажити)

 

4. Подання заяви про припинення дії ліцензії

Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального про припинення дії ліцензії наведено у таблиці 4.

 

Таблиця 4. Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального про припинення дії ліцензії


пункту
Назва Як заповнюється щодо ліцензії
на право зберігання пального на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки
1 Заява подається до – Найменування та код органу ліцензування, до якого подається заява (тобто органу ДПС за місцезнаходженням заявника)
2 Вид заяви обирається позиція «Припинення дії ліцензії»
3 Вид ліцензії Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального» Проставляється позначка в графі «на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
4 Реквізити заявника/ліцензіата Заповнюється так само, як при отриманні ліцензії (див. вище)
5 Спосіб отримання ліцензії Не заповнюється
6 Реєстраційний номер ліцензії Проставляється реєстраційний номер ліцензії, дію якої потрібно припинити
7 – 13 Не заповнюються

Зразок 5 (припинення дії ліцензії) (Завантажити)

 

5. Подання заяви про про надання витягу з Єдиного реєстру

Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального про надання витягу з Єдиного реєстру наведено у таблиці 5.

 

Таблиця 5. Порядок заповнення Заяви щодо ліцензії на право зберігання пального про надання витягу з Єдиного реєстру


пункту
Назва Як заповнюється щодо ліцензії
на право зберігання пального на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки
1 Заява подається до – Найменування та код органу ліцензування, до якого подається заява (тобто органу ДПС за місцезнаходженням заявника)
2 Вид заяви Обирається позиція «Отримання витягу з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального»
3 Вид ліцензії Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального» Проставляється позначка у графі «на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки;
4 Реквізити заявника/ліцензіата Заповнюється так само, як при отриманні ліцензії (див. вище)
5 Спосіб отримання ліцензії Не заповнюється
6 Реєстраційний номер ліцензії Проставляється реєстраційний номер ліцензії, щодо якої потрібно отримати витяг з Єдиного реєстру
7 – 13 Не заповнюються

Зразок 6 (Заява на отримання витягу) (Завантажити)

***

Читайте також:

Автор: Іваненко Олена

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»