Держпідприємництво підтримало відповідний законопроект Мінекономрозвитку
На сьогодні дозволи на імпорт товарів стосовно яких прийнято рішення, що вони є об’єктом застосування заходів нагляду або регіонального нагляду (це ті товари, які відносяться до кодів УКТЗЕД 0101-9706), видаються Мінекономрозвитку.
Рішення про видачу або про відмову у видачі дозволу на імпорт приймається протягом двох робочих днів з дати реєстрації відповідної заяви в уповноваженому органі. Діють такі дозволи 90 днів.
Відповідно до грудневих змін до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», дозволи повинні видаватись за принципом організаційної єдності через регіональні дозвільні центри. Таким чином, виникає необхідність внесення змін до чинного Закону України від 22.12.1998 №332-XIV «Про застосування спеціальних заходів щодо імпорту в Україну» в частині уточнення порядку видачі дозволу на імпорт через регіональні дозвільні центри.
Видача дозволу на імпорт має на меті оперативний (он-лайн) моніторинг одним уповноваженим органом ситуації з ввезенням окремої категорії товарів. Видача дозволу через десятки дозвільних центрів нівелює ідеологію видачі цього дозволу.
Зважаючи на викладене, розробник, Мінекономрозвитку, запропонував скасувати дозвільний документ у сфері ЗЕД – дозвіл на імпорт в Україну товарів, щодо яких застосовуються заходи нагляду або регіонального нагляду. Держпідприємництво, відстоюючи позицію зменшення надмірного адмінтиску на бізнес, підтримало відповідний законопроект.
При цьому, заходи нагляду або регіонального нагляду за імпортом в Україну планується здійснювати за рішенням Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі шляхом подання Державною фіскальною службою відповідної інформації Мінекономрозвитку відповідно до міжвідомчих угод по обміну інформацією згідно із Митним кодексом України.