Україна починає запровадження системи відкритих державних даних для практично всіх органів влади та державних підприємств. Рішенням Уряду була прийнята постанова про відкриті дані. З цієї постанови починається розбудова відкритої інформаційної інфраструктури України.
Відповідно до виконання закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» Кабінет Міністрів України має визначити перелік наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних. Сьогодні Уряд прийняв постанову та порядок про відкриття переліку, що складається з понад 300 першочергових наборів даних, багато з яких є повноцінними реєстрами. Цей перелік буде регулярно доповнюватися новими наборами даних, виходячи з суспільного попиту та ініціативи державних органів.
Приклади того, що є в постанові: Вся нормативно-правова база України, реєстр юросіб та ФОП, реєстр адміністративно-територіального устрою, реєстр патентів України, реєстр медичних засобів та цін на медичні засоби, фінансові плани держпідприємств, єдиний реєстр спортивних споруд, кадастр родовищ та проявів корисних копалин України.
Всі ці дані будуть найближчим часом розміщені на Національному порталі відкритих даних data.gov.ua.
Для громадян система відкритих даних гарантуватиме найвищий рівень прозорості діяльності державних органів та скорочення запитів на інформацію, адже інформація буде завжди під рукою. Крім того, величезна кількість електронних сервісів на основі відкритих даних має з’явитися найближчим часом. Зважаючи на закордонний досвід, для українських ІТ-розробників відкриваються безкінечні можливості для створення нових електронних сервісів на основі відкритих державних даних. Відсьогодні Уряд буде всіляко підтримувати ІТ-проекти на основі відкритих даних, які спрямовані на українських громадян та український бізнес. Вже зараз Уряд спільно з громадськими організаціями розробляє концепцію національного інкубатору ІТ-проектів на основі відкритих державних даних.
«Державна машина збирає дуже багато інформації. Всі ці дані є власністю не Уряду, не Верховної Ради, а народу України. Настав час їх відкрити на користь сучасному інтернетизованому українському суспільству»,- зазначив Денис Гурський, радник Прем'єр-міністра України з питань відкритих даних.