Уряд за ініціативою Мінекономрозвитку скасував максимальну надбавку на медобладнання, книгу відгуків і пропозицій та обов’язкове оформлення довгострокових віз за межами країни
Книга відгуків і пропозицій на виробництвах, в торгівлі та закладах громадського харчування запроваджена ще за радянських часів з метою захисту прав споживачів через фіксацію у ній фактів їх порушення, рекомендацій та відгуків. Наразі ця форма захисту прав споживачів є неефективною і жодним чином не вирішує їхніх проблем.
На практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: можливість залишати відгуки на сайтах самих закладів або ж на інших спеціалізованих сайтах, прямі звернення до Держпродспоживслужби, ДФС, суду. Скасування книг дозволить зменшити фінансові витрати усіх підприємств на 125 млн гривень на рік.
UPD_13.03.2019
11 березня на сайті Уряду з'явився текст постанови КМУ від 06.03.2019 р. №168.
Але за роз'ясненням Мін'юсту від 08.07.2008 р. №5928-0-33-08-34 постанови КМУ, що стосуються прав і обов'язків громадян, набирають чинності не раніше дня їх опублікування. Тому до момента опублікування ця постанова ще не діє. Тож до дати набрання чинності постанови №168 книга скарг та пропозицій має бути у наявності.
І ось 13 березня 2019 року Постанову №168 було оприлюднено в Урядовому кур'єрі №49. Відповідно вона набрала чинності з цієї дати. Тому саме з 13 березня наявність книги скарг та пропозицій у куточку споживача не є обов'язком суб'єктів господарювання. Але за продовження її ведення в майбутньому контролюючі органи не можуть покарати. Тож, хто бажає її вести й далі, має на це право.
***
Читайте також: