• Посилання скопійовано

Уряд надав «зелене світло» законопроєкту про «інвест-нянь»

КМУ ухвалив усі необхідні підзаконні акти для практичної реалізації закону про «інвест-нянь»

Уряд надав «зелене світло» законопроєкту про «інвест-нянь»

Кабінет Міністрів України ухвалив усі необхідні підзаконні акти для практичної реалізації закону про “інвест-нянь”. Відтепер потенційні інвестори можуть подавати відповідні заявки. Розповідає Мінекономіки.

Так, на минулому засіданні Уряд затвердив Порядок ведення Реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями та перелік відомостей, що входять до нього. Прийняття цієї постанови дозволить належним чином здійснювати моніторинг реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями та контролювати надання державної підтримки.

“Закон про “інвест-нянь” започатковує абсолютно новий підхід підтримки інвесторів. Мінекономіки розробило цілу низку підзаконних актів для імплементації норм закону, щоб процес відбору інвестиційних проектів та надання державної допомоги відбувався прозоро та зрозуміло. Вже бачимо активність бізнесу як вітчизняного так і закордонного. При чому загальні оголошені інвестиції наразі складають понад 1,3 млрд дол. США. Основні галузі - агропереробка, виробництво, логістика, транспорт та туризм”, - зазначила заступниця Міністра економіки України Ірина Новікова.

Нагадаємо, Законом України «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні» передбачено підтримку проектів з інвестиціями понад 20 млн євро. Також серед обов'язкових вимог до проектів – не менше 80 робочих місць із зарплатою, що буде більшою за середню у регіоні на 15 %.

Підтримка бізнесу здійснюватиметься у кількох площинах: звільнення від сплати окремих податків та зборів відповідно до Податкового кодексу України; звільнення від оподаткування ввізним митом нового устаткування та комплектуючих до нього, що ввозяться виключно для реалізації інвестиційного проекту. Також можливе надання інвестору переважного права землекористування земельною ділянкою державної або комунальної власності, або надання земельної ділянки державної або комунальної власності у користування (оренду) тощо.

 

Від редакції: У інформації від Мінекономіки мова йде про постанову КМУ № 805 від 04.08.2021 р. Нею було затверджено порядок ведення реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями та перелік відомостей, що вносяться до реєстру інвестиційних проектів із значними інвестиціями. З порядком можна ознайомитися за посиланням.

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»