• Посилання скопійовано

ВРУ ухвалила закони про віртуальні активи

Верховна Рада врегулювала використання віртуальних активів та цифрового контенту шляхом віднесення їх до об’єктів цивільного права, на які поширюватимуться норми регулювання Цивільного кодексу

ВРУ ухвалила закони про віртуальні активи

БізнесЦензор розповідає, що Верховна Рада врегулювала використання віртуальних активів та цифрового контенту шляхом віднесення їх до об’єктів цивільного права, на які поширюватимуться норми регулювання Цивільного кодексу.

За прийняття відповідних законопроєктів №6447 та №6576 у другому читанні та в цілому проголосували 271 та 277 нардепів відповідно, повідомив перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, народний депутат від фракції «Голос» Ярослав Железняк у Telegram.

Законопроєктом №6447 до законодавства вводиться визначення «цифрова річ», яка перебуває в обігу лише у цифровій формі. До цифрових речей належать віртуальні активи, цифровий контент, облікові записи онлайн, гроші та цінні папери, які існують виключно у цифровій формі.

Положеннями пов'язаного законопроєкту №6576 визначається сфера цивільних правовідносин, виділяються суб'єктивні та об'єктивні критерії відповідності цифрового контенту (послуги) умовам укладеного договору, встановлюються правові наслідки ненадання цифрового контенту (послуги) за договором, а також невідповідності контенту (послуги). Крім того, визначаються підстави та правові наслідки відмови від договору, за яким надається цифровий контент (послуга).

У пояснювальній записці вказано, що ці норми стануть основою для правового регулювання цивільно-правових відносин між виконавцем та споживачем з приводу надання на основі договору цифрового контенту (цифрової послуги), сприятимуть захисту прав споживачів, яким надається цифровий контент або послуга.

Як повідомлялося, Железняк раніше пояснював, що ухвалення норм законопроєктів – важлива ланка у процесі легалізації крипто- та віртуальних активів. 

За його словами, запровадження понятійних категорій «віртуальних активів», «цифрового контенту» – це правильний крок, який нині роблять усі країни, які хочуть називатися цивілізаційно розвиненими та просуватися у сфері ІТ.

Зазначається, що обидва законопроєкти розроблені в межах імплементації до національного законодавства актів інститутів Євросоюзу відповідно до положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»

  • ФОПи з прифронтової зони зможуть отримати гранти
    Уряд розширює підтримку бізнесу у прикордонних та прифронтових регіонах. КМУ ухвалив рішення про збільшення максимального розміру гранту за програмою «Власна Справа» до 500 тисяч грн для підприємців, які ведуть або планують розпочати діяльність у цих областях
    07.04.202553
  • Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану: деталі від Держпродспоживслужби
    Під час засідання круглого столу було докладно розглянуто можливості та особливості оптимізації моделей розвитку окремих ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів
    07.04.202520
  • Кожен має право на бездимний простір, – Держпродспоживслужба
    В Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюну, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, е-сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у громадських місцях
    05.04.202550
  • Зміни у правилах держреєстрації: законопроєкт від Мін'юсту
    За проєктом від Мін'юсту реєстраційні дії на підставі судових рішень проводитимуться за зверненням заявника та через е-систему. Для звернення заявника із судовим рішенням достатньо буде вказати номер провадження, і держреєстратор отримуватиме судове рішення
    04.04.202554
  • Мінфін навів нові кроки до прозорої митниці
    Першим з урядових рішень стала постанова про затвердження Порядку проведення психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа, прийнята 1 квітня 2025 року
    04.04.202528