• Посилання скопійовано

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги?

Чинне законодавство передбачає реєстрацію отримувача в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. До прикладу, – це благодійні фонди, громадські організацій, реабілітаційні установи

Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги?

Міністерство соціальної політики України розповідає, хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги.

Отримувач – це юридична особа, зареєстрована в Україні з визначеним напрямом статутної діяльності. 

Важливо наголосити, що чинне законодавство передбачає реєстрацію отримувача в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. До прикладу, – це благодійні фонди, громадські організацій, реабілітаційні установи. 

Набувач – це фізична чи юридична особа, яка потребує та отримала гуманітарну допомогу, тобто той, кому вона безпосередньо надається. До прикладу, це може бути лікарня чи окрема людина. 

Звертаємо увагу, що ухвалений Верховною Радою законопроєкт №9111 розширює перелік отримувачів - юридичних осіб. 

До них додаються іноземні благодійні організації, представництва яких акредитовані в Україні. 

Також отримувачами можуть бути неприбуткові державні та комунальні установи, органи місцевого самоврядування, надавачі соціальних послуг. 

Водночас тривалий час був неврегульованим механізм, коли благодійний фонд закуповує за кордоном товари (наприклад, турнікети або дрони) та завозить їх в Україну як гуманітарну допомогу. Але гуманітарна допомога – це товари, отримані безоплатно, а не закуплені. 

Це створювало правові ризики для отримувачів. Адже товари, які вони декларували і завозили як гуманітарну допомогу, по суті такими не були. У такому механізмі був відсутній іноземний донор, який і мав би надавати допомогу. 

Законопроєкт №9111 врегульовує і цю ситуацію. Тепер благодійні фонди можуть виступати донором гуманітарки, яку завозять в Україну. 

Після того як законопроєкт буде підписаний Президентом та офіційно опублікований, зміни набудуть чинності через один місяць.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»

  • ФОПи з прифронтової зони зможуть отримати гранти
    Уряд розширює підтримку бізнесу у прикордонних та прифронтових регіонах. КМУ ухвалив рішення про збільшення максимального розміру гранту за програмою «Власна Справа» до 500 тисяч грн для підприємців, які ведуть або планують розпочати діяльність у цих областях
    07.04.202557
  • Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану: деталі від Держпродспоживслужби
    Під час засідання круглого столу було докладно розглянуто можливості та особливості оптимізації моделей розвитку окремих ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів
    07.04.202522
  • Кожен має право на бездимний простір, – Держпродспоживслужба
    В Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюну, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, е-сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у громадських місцях
    05.04.202552
  • Зміни у правилах держреєстрації: законопроєкт від Мін'юсту
    За проєктом від Мін'юсту реєстраційні дії на підставі судових рішень проводитимуться за зверненням заявника та через е-систему. Для звернення заявника із судовим рішенням достатньо буде вказати номер провадження, і держреєстратор отримуватиме судове рішення
    04.04.202555
  • Мінфін навів нові кроки до прозорої митниці
    Першим з урядових рішень стала постанова про затвердження Порядку проведення психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа, прийнята 1 квітня 2025 року
    04.04.202528