• Посилання скопійовано

Аграрії отримають компенсацію за розмінування сільгоспземель: деталі від Мінагрополітики

Зміни передбачають, що аграрії, які вже провели розмінування власним коштом у період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року, зможуть отримати часткову компенсацію

Аграрії отримають компенсацію за розмінування сільгоспземель: деталі від Мінагрополітики

Мінагрополітики повідомляє, що Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №580, яка вносить зміни до Порядку використання державних коштів, виділених для компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. 

Зміни передбачають, що аграрії, які вже провели розмінування власним коштом у період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року, зможуть отримати часткову компенсацію. 

На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 млрд грн. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування.

Відповідно до постанови право на компенсацію мають сільгоспвиробники, землі яких розташовані на деокупованій території поза зоною бойових дій. 

Для отримання компенсації фермеру потрібно заповнити заявку, яка міститься в додатках до Постанови. Потім разом з копіями документів, що підтверджують факт розмінування - це договір на надання послуг з розмінування, акт наданих послуг, документ, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги (до 15 квітня 2024 року) надіслати на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування - compensation@uachd.org

Своєю чергою, Центр гуманітарного розмінування формує перелік фермерів, які відповідають вимогам, і надсилає документи на розгляд Комісії при Міністерстві економіки України, яка ухвалює фінальне рішення.

Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

На компенсації не можуть претендувати фермери, проти яких Україна запровадила санкції або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають у стадії ліквідації чи банкрутства, а також мають податковий борг.

Фермери, які лише планують розмінування земель, як і раніше, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro.

Джерело: Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»