• Посилання скопійовано

Бізнес обговорив доопрацювання функціоналу Е-системи обігу алкоголю та тютюну

Для бізнесу важливим є питання налаштування взаємодії по Application Programming Interface між Електронною системою та Enterprise Resource Planning системою економічного оператора щодо внесення необхідних даних для створення АЕД

Бізнес обговорив доопрацювання функціоналу Е-системи обігу алкоголю та тютюну

12 грудня менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації Юрій Андріїв спільно з компаніями-членами Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями та Тютюнового комітету, за участі представників Міністерства цифрової трансформації, Державної податкової служби, Громадської організації «Інститут аналітики та адвокації» обговорили питання внесення даних до акцизного електронного документа, необхідних для його складання в Електронній системі обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Для компаній-членів асоціації важливим є питання налаштування взаємодії по Application Programming Interface (далі – АРІ) між Електронною системою та Enterprise Resource Planning системою (далі – ERP-система) економічного оператора щодо внесення необхідних даних для створення АЕД.

Адж відсутність такої взаємодії по АРІ між Електронною системою та ERP-системою економічного оператора для внесення даних при створенні АЕД матиме значні негативні наслідки для бізнесу, що проявлятимуться у неможливості забезпечити автоматизацію операційних процесів і таким чином мінімізувати вірогідність помилок при складанні АЕД, а також гарантувати відповідність даних у цьому документі даним в інших товарно-супровідних документах.

За інформацією представників бізнесу, нині економічний оператор-постачальник при відвантаженні товару на підставі отриманого замовлення вносить за допомогою ERP-системи дані щодо товару, що відвантажується, одночасно у декілька документів: видаткову накладну, товарно-транспортну накладну, податкову накладну.

У цьому випадку використання єдиного джерела для внесення даних в усі документи, що обслуговують операцію постачання, є важливим для забезпечення однаковості записів у таких документах. А відсутність взаємодії по АРІ між Електронною системою та ERP-системою економічного оператора створює ситуацію, коли використання цього джерела даних стає неможливим для створення АЕД, внаслідок чого виникають значні ризики невідповідності даних в АЕД даним в інших товарно-супровідних документах.

За результатами зустрічі учасники домовилися розглянути можливість передбачити у процесі подальшої розробки Електронної системи взаємодії по АРІ між Електронною системою та ERP-системою економічного оператора для внесення даних при створенні АЕД, а також доопрацювати технічні питання такого рішення. 

Бізнес-спільнота вдячна Міністерству цифрової трансформації, Державній податковій службі Україні за конструктивний діалог та розгляд можливості взаємодії по АРІ між Електронною системою та ERP-системою економічного оператора.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»