• Посилання скопійовано

Розпочато роботу системи єІнспектор для рейдових перевірок на дорозі

єІнспектор працюватиме на основі чіткого переліку запитань, які має право поставити співробітник Укртрансбезпеки під час виконання рейдової перевірки комерційного транспорту (вантажівки, автобуса або таксі)

Розпочато роботу системи єІнспектор для рейдових перевірок на дорозі

Міністерство розвитку громад та територій України повідомляє, що для забезпечення прозорості під час здійснення рейдових перевірок інспекторами Укртранбезпеки затверджено вичерпний перелік питань такого контролю. На основі цього переліку розпочинає роботу система єІнспектор – цифровий механізм перевірки комерційного транспорту

єІнспектор працюватиме на основі чіткого переліку запитань, які має право поставити співробітник Державної служби України з безпеки на транспорті під час виконання рейдової перевірки комерційного транспорту (вантажівки, автобуса або таксі). На основі цих питань в системі автоматично буде формувати акт про порушення. 

Наказ з вичерпним переліком питань набув чинності 18 травня цього року. 

Нам важливо забезпечити не лише безпеку на дорогах, а прозорі та зрозумілі механізми перевірки комерційного транспорту. У основі мають бути чіткі правила, без можливості корупційних ризиків та зловживань. Це важливо як для перевізника та водія, так і працівників Укртрансбезпеки. Саме тому ми спільно розробили відповідний чекліст перевірки. Цей перелік питань буде однаково використовуватись під час перевірки українських та іноземних перевізників. На його ж основі і буде працювати система єІнспектор. Цифрову процедуру вже розпочинаємо застосовувати до іноземних перевізників, відповідні планшети вже передано на місця в регіони. Влітку плануємо масштабувати цифровізацію і на контроль українських вантажівок”, – наголосив Віцепрем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба. 

Вичерпний перелік питань стосується всіх видів перевезень. Зокрема: 

1. Внутрішні перевезення пасажирів:

  • Регулярні пасажирські перевезення.
  • Регулярні спеціальні пасажирські перевезення.
  • Нерегулярні пасажирські перевезення.
  • Перевезення пасажирів на таксі.
  • Перевезення пасажирів легковими автомобілями на замовлення.
  • Перевезення пасажирів автомобільним самозайнятим перевізником.
  • Перевезення пасажирів автобусами та легковими автомобілями для власних потреб.

2. Вантажні перевезення. Перевезення вантажів у внутрішньому сполученні.

3. Міжнародні перевезення пасажирів і вантажів:

  • Міжнародні перевезення пасажирів резидентами України.
  • Міжнародні перевезення пасажирів нерезидентами.
  • Міжнародні перевезення вантажів резидентами України.
  • Міжнародні перевезення вантажів нерезидентами.

Нагадаємо, що перевізники та водії мають право фіксувати процес проведення планової, позапланової або рейдової перевірки (перевірки на дорозі) засобами фото- та відеотехніки, не перешкоджаючи при цьому проведенню таких перевірок. Також фіксація перевірки ведеться нагрудними камерами інспекторами Укртрансбезпеки.

Джерело: Міністерство розвитку громад та територій України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»