Як зазначено у карточці законопроекту №0005, 23 вересня Закон від 18.09.2019 р. №106-IX повернуто з підписом Президента. Ним ратифіковано протокол щодо внесення змін до угоди між Урядом України та Урядом Турецької республіки про уникнення подвійного оподаткування
Нагадаємо, що необхідність укладення Протоколу пояснюється тим, що в процесі переговорів із Турецькою Республікою були узгоджені зміни, які необхідно внести до Угоди.
Так, положеннями Протоколу про внесення змін передбачено:
- перелік податків, на які поширюється дія Угоди, які приведено у відповідність із національними законодавствами Договірних Держав;
- розширення терміну «резидент» відповідно до положень модельної Конвенції ОЕСР;
- нову редакцію статті щодо обміну інформацією, якою передбачається значне розширення можливостей Договірних Держав щодо обміну податковою інформацією без застережень щодо вимог національного податкового інтересу чи банківської таємниці;
- нову статтю відносно допомоги у стягненні податків, згідно з якою Договірні Держави надаватимуть одна одній допомогу у стягненні податкових заборгованостей.
Як пояснював Мінфін після ратифікації протокола 18 вересня, ця дія спрямована на внесення змін до діючої Угоди між Урядом України і Урядом Турецької Республіки про уникнення подвійного оподаткування з метою приведення положень Угоди до новітніх стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), зокрема розширення можливостей щодо обміну інформацією та надання допомоги у стягненні податків.
Крім того, 23 вересня Президент також підписав Закон від 18.09.2019 р. №105-IX "Про ратифікацію Протоколу між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про внесення змін до Конвенції між Урядом України і Швейцарською Федеральною Радою про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і на капітал та Протоколу до неї, вчинених у м. Київ 30 жовтня 2000 року" (законопроект №0004).
Як розповідали у Мінфіні, ратифікація Протоколу спрямована на внесення змін до діючої Конвенції між Урядом України і Швейцарською Конфедерацією про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доходи і капітал з метою приведення положень Конвенції до новітніх стандартів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Плану дій BEPS (правилам протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з під оподаткування), зокрема розширення можливостей щодо обміну інформацією, вдосконалення процедури взаємного узгодження (вирішення податкових спорів) за допомогою арбітражу та застосування права на отримання переваг.
Їх було вже опубліковано в Голосі України від 25.09.2019 р. №183. Але за інформацією сайту ВРУ ці закони наберуть чинності з 5 жовтня.